• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

PERVARİ’DE BİR İLK

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’in ulaşımı en zor, ancak insanı ve bakir tabiatı ile en çok sevilen ilçelerinden biri. İnsanı sevecen sıcak kanlı olmasına karşın, doğası bir o kadar haşin ve sert. Ancak, daha özelliğinden pek bir şey kaybetmemiş bakir durumda.

Pervari’nin ulaşımı zor olunca gelen gideni de doğal olarak biraz daha az oluyor. Ancak, geçen gün 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle ilk defa bir bakan düzeyinde miting düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu ilçemizde bir miting düzenleyerek partisinin adayı Tayyar Özcan için destek istedi.

İlçe tarihini bilen birkaç hemşerimizle görüştüm. İlk defa bir mitingde bir bakan gördüklerini belirttiler. ANAP döneminde Bakanlık yapan Safa Giray’ın 1980’li yıllarda bu ilçemize geldiğini ve hükümet konağının balkonundan vatandaşlara hitap ettiğini belirten vatandaşlar, bunun dışında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da milletvekili seçildiği dönemde ilçeye geldiğini ve halka hitap ettiğini ifade ettiler.

Bunların dışında 2000’li yılların başında ilçeye yakın piknik alanında düzenlenen bal festivaline dönemin bakanlarından birinin katıldığını ve hatta bu  festivalde hemşerimiz Ethem Sancak’ın bal ağası seçildiğini hatırlatalım.

Mitinge gelecek olursak, Pervarililer gerçekten bir ilki yaşamanın coşkusu içerisindeydiler. Saatler öncesinden miting alanını dolduran Pervarililer yaklaşık üç saat boyunca ellerindeki bayrakları salladılar ve Belediye Başkan adayı Tayyar Özcan lehine sloganlar atarak desteklerini ve sevgilerini ifade ettiler.

Bakan Soylu da konuşmasında başkan adayı Özcan’ın ilçesine hizmet getirebilmek için çalmadık kapı bırakmadığını ve sürekli kendileriyle temas halinde olduğunu belirtti. Bakan Soylu, kendisinin de Özcan’ın emrinde olduğunu defalarca ifade etti ve seçimlerde kendisine destek verilmesini istedi.

Özetle, Pervari ilçesi bir ilki büyük bir şölene dönüştürdü. Lokman ve Tayyar Özcan ile kardeşlerine olan sevgilerini ve bağlılıklarını sergilediler. Kendilerini kutluyorum. Yine bu tablonun oluşmasında emeği geçen ve miting alanında kürsüde yer alan toplum önderi Cihangir Bayram’ı da unutmamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN