• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

PERVARİ’NİN GÜÇLÜ İNSAN POTANSİYELİ

Reklam
, 0 Yorum

Dünkü yazımızda Pervari Kaymakamı Musa Aydemir ile Belediye Başkanı Tayyar Özcan arasındaki samimi havayı ve dayanışmayı anlatmıştım. Pervari ve Pervari insanları denilince yalnız bunlardan söz etmek yanlış olur. Pervari’nin güçlü insan potansiyelinden de söz etmek gerekiyor.

Pervari ilçemiz ulusal ve hatta uluslararası alanda birçok insan yetiştirmiştir. Bürokraside, iş hayatında, bankacılıkta ve kültür sanat alanında çok sayıda başarılı hemşerimizi görebiliyoruz. Bunları burada tek-tek sıralamak mümkün değil. Ancak İhsan Süreyya Sırma ve Tecelli Sırma ile bankacılıkta önemli bir isim olan Bedrettin Sayın’ı örnek vermekle yetinelim ve buradan Siirt’ten örnek iki Pervarili hemşerimin yaptıklarından söz edelim.

Biri eğitimci Murat Özcan; adeta tek başına bir Kültür Müdürlüğü gibi görev yapıyor. Pervari’yi ziyaretimizde kültür ve sanat alanında yaptıkları çalışmaları yalnız bizler değil İstanbul’dan gelen sanatçılarda şaşkınlıkla dinlediler. Böyle bir ilçede bütün bu çalışmaların gerçekleştirilmiş olmasını takdirle karşıladılar. Kaymakam ve belediye başkanının desteğini alan Özcan, bugüne kadar küçük yaşta evlendirilen kızların sorunu dahil olmak üzere, bölge insanının yaşadığı sorunları oyunlaştırmış ve her kesimden vatandaşın katılımı ile bunları sahnelerken, Yedi Kocalı Hürmüz’ü bile sahneye koymuş. Hem de canlı müzik performansı ile ve birçok oyunda da kendisi rol almış.

Örnek olarak vereceğim ikinci isimde adeta tek başına bir tanıtım firması gibi çalışan biri. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Uras; görevinin de verdiği avantajdan yararlanarak Pervari’nin tanıtımı için geceli gündüzlü bir çaba içerisinde.  Tanıtım açısından en ufak bir ayrıntıyı, bir fırsatı kaçırmıyor. Bir yandan Pervari’yi tanıtırken bir diğer yandan da Pervari ile ilçe dışında yaşayan Pervarililer arasında da bir köprü görevi görüyor. Nitekim bundan dolayı bu yaz mevsiminde “Pervarililer Buluşuyor” adı altında gerçekleştirilecek olan etkinliğin koordinatörü olarak yükün önemli bir bölümünü de üstlenmiş durumda.

Güzel ilçemiz Pervari insanına örnek olarak verdiğim bu iki hemşerimiz ilçenin sahip olduğu güçlü insan potansiyeli hakkında bilgi veriyor. Özcan ve Uras’ın şahsında Pervarili bütün hemşerilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN