• Dolar Alış 8.0550TL
  • Dolar Satış 8.0228TL
  • Euro Alış 9.5238TL
  • Euro Satış 9.4857TL
Reklam
Reklam

PEYNİRCİLER ESNAFINI, BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK

Reklam
, 0 Yorum

Geldiği günden beri ilimizin sorunlarını saptamaya çalışan Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, bazı kurumlarda incelemelerde bulunarak çalışmaları hakkında bilgi aldı..  20 yıl önce Baykan ilçemizde Kaymakamlık görevini icra eden sayın Hacıbektaşoğlu’nun yabancı olmadığı şehrimizde sorunları direkt olarak halkın kendisinden dinleyerek saptaması, dile getirilen beklentiler ve temennilerin daha kısa zamanda gerçekleşmesine vesile olacağına inandığımı belirtirken, güzide hemşerilerimin bir beklentisini de arz etmek isterim.

Siirt’imizde peynirci esnafının sayısı çoğalmıştır ve Belediyemiz bünyesindeki Peynirciler Pazarı, artık bunca esnaf için yetersiz kalmaktadır. Bunu belirtirken mevcut Peynirciler Pazarı’na, başka peynirci esnafının sığdırılabileceği şeklindeki söylentilere de dikkat çekmeyi görev addediyorum.

Esnaflarımızın sıkıntılarını fırsat buldukça dile getiren biri olarak peynirci esnafımızın mesleklerini hiç bir sıkıntıya meydan vermeksizin yerine getirmelerinin bir çatı altında toplanmalarıyla sağlanabileceğini de vurgulayarak Vali ve Belediye Başkan Vekili sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun, bu beklentiye eğilmesini, hemşerilerimin de duygularına tercüman olarak temenni ediyorum.

Geçen hafta sonu şehrin Marangozlar Çarşısı ve çarşının yakın noktalarında incelemelerde bulunan Valimizin, bazı dükkanların önünde gerçekleştirilen peynir satışlarını gözlemlediğine tanık olduklarını belirten hemşerilerim; “Peynir suyu çok pis koku saçıyor ve Peynir Çarşısı dışında peynir satışının yapıldığı güzergahlardan geçerken burunlarımızı tıkıyoruz… Peynirci hemşerilerimizi bir çatı altında toplayacak Peynirciler Pazarı önemli bir ihtiyaçtır ve tüm peynirci esnafını kucaklayacak yeni bir Peynirciler Çarşısı. hedeflenerek pis kokulara son verilirse, büyük takdir toplayacaktır… Mevcut Peynirciler Pazarının yeni bir Peynirciler Pazarı inşa edilene kadar en iyi şekilde değerlendirilmesinde fayda var… Eğer ekmekleri peşinde koşan peynirci esnafımız kendilerini bir çatı altında toplayacak modern pazar yerine kavuşturulursa, mesleklerini daha rahat icra edecek olmanın memnuniyetini duyacaklardır…” diyorlar.

Önemli beklentiyi, halkla bütünleşme noktasını önemseyen Vali ve Belediye Başkan Vekili sayın Hacıbektaşoğlu’na saygıyla arz ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN