• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

PROJELİ ÇALIŞMA

Reklam
, 0 Yorum

Yerel seçimler yaklaşırken, adaylar ve partiler seçim çalışmalarını hızlandırarak sürdürüyorlar. AK Parti belediye başkan adayı Ali İlbaş da geçtiğimiz hafta düzenlenen bir toplantıda bu göreve getirildiği takdirde uygulayacağı 70 projeyi kamuoyuyla paylaştı. Üzerinde çalışılmış, kentin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmiş projeler. Adayların önceden projelerini açıklamaları aslında güzel bir uygulama, seçmen olarak ben kime oy verdiğimi bildiğim gibi bana belli başlı hangi hizmetleri getireceğini de bilmiş oluyorum.

Bu açıdan adayların seçimden önce  irili ufaklı projelerini açıklamalarını memnuniyetle karşılamak gerekiyor. Ali İlbaş da ekibiyle birlikte kendi deyimiyle 7’den 70’e halkın tüm kesimlerine dokunacak projeler hazırlamış. Bu projelerin arasında bana göre ön plana çıkan ve acil olarak uygulamaya konulması gereken proje kentsel dönüşüm projesidir.

Siirt’in buna  şiddetle ihtiyacı var. Biliyorum bu o kadar kolay uygulanabilir bir proje değil, ancak önemli olan zoru başarmaktır. Ankara’nın desteğini alacak bir yönetimin özverili ve sabırlı bir çalışması ile bu sağlanabilir. İlk etapta seçilen lokasyonda çok önemli. Ulu Camii ve çevresindeki ada iyi bir seçim olmuş. Hem kentin tam ortası, hem de Ulu Camii gibi Anadolu Selçuklu mimarisinin en özgün eserlerinden biri olan Ulu Camiyi bağrında barındırıyor.

Diğer projeler arasında dikkatimi çekenler; park ve bahçe yapımları ve bu arada ağaçlandırma çalışmaları. Son yıllarda ağaçlandırma konusunda harcanan tüm çabalara rağmen bu konuda büyük bir eksiğimiz var.

Su parkı ve macera parkları projeleri de çok önemli. Çünkü Ilısu Barajında su tutulmaya başlanmasıyla birlikte ilimiz birçok açıdan değişecektir. Tarımdan ekonomiye kadar birçok alanda bu değişikliklere kendimizi hazırlamamız gerekiyor. Baraj gölü kentin dört beş kilometre yakınına kadar gelecek ve Siirt’in etrafı adeta bir gölle kaplanacak. Su oyunları ve ürünleri ile daha bir haşır neşir olacağız, daha yakından tanımış olacağız. Hazırlanan bu proje, bu açıdan önemli bir ihtiyacı giderecektir.

Yeni mezarlık alanlarının oluşturulması projesi de önemli ve basit bir şekilde giderilebilecek bir proje. Şimdiye kadar bununla ilgili olarak onlarca yazı yazdım. Bu konunun önemini vurgulamaya çalıştım. Bu konunun 70 adet proje arasında yer alması isabetli olmuştur. Geri kalan projeleri de bir başka günkü yazımızda ele almaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN