• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

RAHİP UÇTU, DOLAR DÜŞTÜ!

Reklam
, 0 Yorum

ABD’li Rahip Andrew Brunson çıkarıldığı İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılınca, ABD doları da, olması gereken seviyeye geriledi. Özet olarak (RAHİP UÇTU, DOLAR DÜŞTÜ!) diyebiliriz…

Oysa ABD’li rahibe yönetilen suçlamalar öyle endipüften suçlar değildi. FETÖ ve PKK ile iltisakından dolayı sorgulanıyor, bu örgütlerin üyesi olmadığı halde bilerek ve isteyerek desteklediği iddia ediliyordu. Bu  Rahip, ABD Başkanı Donald Trump’un kıymetlisi. ABD Başkanı bir süreden beri (Türkiye Rahibi ya bırakacak, ya bırakacak!) diye tehditler savuruyordu.

Tabii, Türkiye olarak bu kuru tehditlere pabuç bırakacak değildik. Nitekim devlet büyüklerimiz Türkiye’de yargının bağımsız olduğunu, yargıya dolaylı veya direkt hiçbir müdahale yapılamayacağını sık-sık vurguladılar. Rahiple ilgili kararı tarafsız Türk Adaleti verecekti! Şimdiye kadar hiç bir siyasi telkinin altında kalmayan yargıçlar, tamamen yasalara uygun bir şekilde ve kara kaplı kitap neyi emrediyorsa o doğrultuda karar vereceklerdi.

Nitekim böylede oldu. ABD’li Rahip Brunson tarafsız ve adil mahkeme tarafından siyasi hiçbir etkiye boyun eğilmeden tahliye edildi. Herkim ki, Türkiye’de siyaset, adalete karışıyor diyorsa, haltetmiştir. Türkiye’de yargı bağımsızdır! Artık, (Berlin’de hâkimler var) deyimini değiştirip, (İzmir’de hâkimler var) dersek yeridir!

Yaşasın, hiçbir siyasi etki altında kalmadan ABD’li Rahip Brunson’u serbest bırakan Türk Adaleti. Dünya gelsin de adaleti Türkiye’den öğrensin…

TAŞLAMALAR

RAHİP BRUNSON ARTIK

SERBEST BIRAKILMIŞTIR

BU KARARA BAĞIMSIZ

YARGI İMZA ATMIŞTIR

 

30-40 YIL HAPİSLE

CEZALANDIRMA İSTEMİ

MEĞERSE MESNETSİZMİŞ

SÖZÜN ÖZÜ DEĞİL Mİ

 

TÜRKİYE’DE BAĞIMSIZ

ADLİ MERCİLER VARDIR

HER KİM Kİ AKSİNİ DER

ELBETTE BU BÜHTANDIR

 

YAŞASIN BAĞIMSIZ VE

TARAFSIZ MAHKEMELER

MÜLKÜN TEMELİ OLAN

ADALET BUDUR BEYLER!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN