• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

RAMAZAN BAYRAMI SONRASINDA 80 İLDEN İSTANBUL’A ÇIKARMA OLACAK!

Reklam
, 0 Yorum

İstanbul’a bayram günlerinde değil, asıl çıkarma Ramazan Bayramı sonrasında yaşanacak. Ramazan Bayramının son bulmasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine sadece 16 gün süre kalacağı, bunun için de siyasi partilerin, özellikle AKP, CHP, MHP ve İYİ Partililerinin adaylarına destek vermeleri için Türkiye’nin 80 ilindeki taraftarlarını İstanbul’a davet ettikleri belirtiliyor.

Türkiye’nin 80 ilinden yapılan davetlerin, İstanbul’da yaşayan ve seçmen olan hemşerileri etkilemek amacına yönelik olduğu belirtilirken, bu davetlerin bazılarının siyasi partiler, bazılarının dernek ve vakıflar, bazılarının ise taraftarların kendileri tarafından yapıldığı öne sürülüyor.

Seçmen durumunda olan dost ve akrabalarıyla, hemşerilerini etkilemek amacına yönelik bu durum sebebiyle bayram sonrası seçim çalışmaları kapsamında Türkiye’nin 80 ilinden İstanbul’a gideceklerin sayılarının yüzbinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

İlimizden de Büyükşehir seçim kampanyasına destek amacıyla en az bin kişinin İstanbul’a gidecekleri tahmin edilirken, bunların içinde Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu’na destek verenler olacağı gibi Cumhur ittifakının adayı Binali Yıldırım’a da destek verenler olacağı anlaşılmaktadır. İstanbul’da 500 bine yakın Siirtli bulunduğu tahmin edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN