• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

REKTÖR PROF. DR. MURAT ERMAN MEDYA MENSUPLARINI ZİYARET EDEREK SİİRT ÜNİVERSİTENİN GENEL DURUMU VE ÖZELLİKLE TIP FAKÜLTESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman beraberinde Üniversitenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mahir Özhan ile birlikte şehrimizdeki yerel ve yaygın medya mensuplarını ziyaret ederek üniversitenin sorunları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Bazı önemli konularda görüş ve düşüncelerini aldı.

Geçtiğimiz hafta Düzce Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı ‘İhtisaslaşacak üniversiteler’ olarak seçilen yükseköğretim kurumlarını ziyaret ve faaliyet performanslarını izleme toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak ile katıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Erman YÖK tarafından yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi”nin Türkiye’de hayvancılığın ve tarımın gelişmesi açısından çok önemli olduğunun altını çizdi ve  Siirt Üniversitesi olarak üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin çabası içinde olduklarını vurguladı.

Siirt Üniversitesi bünyesinde kurulması kesinleşen Tıp Fakültesi konusunda da medya mensuplarını bilgilendiren ve TIP FAKÜLTESİ ile fakülte bünyesinde kurulacak MORFOLOJİ HASTANESİNİN yer tespiti konusunda düşüncelerini alan Rektör Prof. Dr. Erman, kendi düşüncesini ise (Kezer yerleşkesinde kurulmalarının uygun olacağı) şeklinde dillendirdi.

Rektör Prof. Dr. Erman TIP FAKÜLTESİ ile MORFOLOJİ HASTANESİNİN yerlerinin tespiti ile ilgili görüş alışverişinin sürdürüleceğini ve 13 Mart’ta düzenlenecek TIP ZİRVESİNDE konunun enine boyuna tartışılarak sonuca varılmaya çalışılacağını da sözlerine ilave etti.

Medya mensuplarını ziyaret ederek, üniversitenin genel durumu ve özellikle Tıp Fakültesi konusundaki bilgilendirmelerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Sayın Murat Erman’a teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN