• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

REKTÖR PROF.DR. MURAT ERMAN; TIP FAKÜLTESİ BELLİ HASTALIKLARDA MERKEZ OLACAK

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Tıp Fakültesinin tam anlamıyla faaliyete geçmesinde en önemli merhalelerden biri olan afilasyon yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanıp yürürlüğe girmesiyle birlikte çalışmalar da hızlandırıldı.

Bu ay içerisinde Siirt Üniversitesi Rektörlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanması beklenen protokolün ardından Siirt Devlet Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman, önemli bir sorunun bu şekilde aşılacağını belirterek, çalışmalara hız vereceklerini söyledi. Yeni durumun ilimize, üniversitemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dileyen Prof. Dr. Erman, tıp fakültesinde bilimsel araştırmalara ağırlık vereceklerini ve bu fakültenin belirli hastalıklarda bir merkez olması için çaba harcayacaklarını söyledi.

Bu protokolle birlikte atama bekleyen Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesörlerin atamalarının yapılacağını belirten Prof. Dr. Murat Erman; “Daha önce görüşme yaptığımız ve atamaları imza aşamasına gelmiş olan  Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesörlerimizin atamalarını yapacağız. Biz tıp fakültemizin belli hastalıklarda ülke genelinde bir merkez haline gelmesini hedefliyoruz. Tıpkı Malatya Turgut Özal Üniversitesinin karaciğer, Antalya Akdeniz Üniversitesinin organ naklinde olduğu gibi bizde bazı hastalıklar konusunda bir merkez haline gelmek için çaba harcayacağız. Göreve başlayacak bazı hocalarımız kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla ülke genelinde haklı bir yer edinmiş hocalardır. Örneğin Genel Cerrahi hocamız robotik cerrahi konusunda uzmanlaşmış bir isim. Aynı şekilde tüp bebek konusunda uzmanlaşmış hocamız var“ dedi.

Tıp Fakültesinde bilimsel çalışmalara ağırlık vereceklerini belirten Prof. Dr. Erman, bu konuda tıp fakültesi bünyesinde çalışmaların başladığını ve bu amaçla bazı projelerin hazırlandığını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN