• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

RUH SAĞLIĞIMIZI BOZAN DİZİLER!

Reklam
, 0 Yorum

Televizyonlarda, vatandaşların ruh sağlığını gerçekten de bozan diziler vardır. Vatanseverliği, terörü, örgütlenmelerini işleyen, manevi kalkınmayı hedeflediği iddiasıyla yayına sokulan çoğu dizilerin, yarar değil, zarar verdikleri ortada. Hatta kendilerine konu edindikleri alanlarda bile…

Türkiye’yi bir terör ve çeteler ülkesi gibi göstermek yanında, dini sömürünün “bu kadar da olmaz!” denilecek kadar ön plâna çıkarıldığı dizileri izlerken, bunları denetlemiyorsa, RTÜK denilen kurumun, ne yaptığı gerçekten tartışılmağa değer.

Birçok kurum ve kuruluşları, dolaylı olarak hedef aldıkları ve hedef olmaya yönelik olarak hazırlandıkları belli bu diziler konusunda hiç mi alınacak yasal tedbirler yok. Vatandaşlarda aşırı umutlara veya aşırı tedirginliklere yol açan bu gibi dizilerin mutlaka kontrol altına alınması ve zararlı olanların yayından kaldırılmaları gerekir. Burada, dizi adları verecek durumda değiliz. Ancak, bizim tabirlerimizden, bu dizilerin hangilerinin olduğu rahatlıkla bulunabilir.

Size bir şey söyleyeyim mi, bence bu diziler, saçma sapan sihirli dizilerden bile çok daha zararlı. Hatta zaman-zaman müstehcenliğe kaçan dizilerden bile tehlikeliler. Vatan, millet, din, iman adına yapılan bu dizilerin kontrol altına alınması, yasaklanması gerekir. Televizyon dizilerini kontrol altına alacak bir kurum gerçekte var mı, yok mu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN