• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA BAŞKANLIĞINDA 6 İLİN DURUMU ELE ALINDI; YOĞUN BAKIM KAPASİTEMİZ ARTTIRILIYOR

Reklam
, 0 Yorum

Covid-19 pandemisinin Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki durumu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında Diyarbakır’da düzenlenen ve altı ilin sağlık müdürü ile diğer sağlık yöneticilerinin katıldığı toplantıda ele alındı.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt il yöneticilerinin katıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Koca; “Hasta artışının olduğu iller Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Şırnak oldu dedi.

TÜM TÜRKİYE’DE YATAK VE DOLULUK

ORANLARINI İZLEMEKTEYİZ

Batman’da yeni 440 yataklı hastanemizi bu ay sonu hizmete alıyoruz. Batman’da yoğun bakım doluluk oranı 79. Diyarbakır’da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66. Mardin’de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 81. Siirt’te yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62. Şanlıurfa’da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 74. Şırnak’ta yoğun bakım doluluk oranı yüzde 58. Siirt’te 20 yoğun bakım ünitesi ile yatak kapasitemiz 83’e çıkıyor” dedi.

Bölge genelinde olduğu gibi Siirt’te de hasta sayısında azalma olduğunu belirten Bakan Koca, eğitim araştırma hastanesi ek binasının arsa tahsis işlemlerinin devam ettiğini belirterek, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illerinde birer şehir hastanesi kurulacağını söyledi ve vatandaşların temizlik, maske ve mesafeye dikkat etmelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN