• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

SALTANAT DEĞİL DE, NEDİR!

Reklam
, 0 Yorum

Saltanat demek, çocukların babalarının yerini aldıkları, damatların, veziriazam yapıldıkları rejim demektir. Türkiye’nin durumuna bir bakalım. Babaları bakan olanların, bakan yapıldıkları, milletvekili çocuklarının milletvekili atandıkları, damatların, vezir yapıldıkları bir Türkiye var. Bu durum, haklı olarak zihinlerde SALTANAT ÇAĞRIŞIMI yapmaktadır.

Eski meclis başkanlarından ve bakanlardan AKP’de özgür ağırlığı olan(!) Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç bilindiği gibi İstanbul milletvekilidir. İşte bu oğul Arınç ile yine AKP eski milletvekillerinden Star Gazetesi Yazarı Mehmet Metiner, Ankara Esenboğa Havalimanı’nın VIP salonunda kavga etmişler. Kavganın sebebi belli. Metiner’in, Bülent Arınç hakkında yazdığı ve sarf ettiği sözler.

Hatırlanacağı üzere Mehmet Metiner Baba Arınç’ı “Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz” diye tehdit etmişti.

VIP salonundaki kavgayı Mehmet Metiner sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Metiner, Mücahit Arınç’ın herkesin içinde kendisine  terbiyesizce laflar eşliğinde saldırıda bulunmak istediğini yazdı.

Saltanat rejimlerinde böyle durumların  yaşandığı babaların, oğullarını; kardeşlerin, kardeşlerini boğdurduğu bilinen gerçeklerdendir. Bu bakımdan, AKP eski milletvekillerinden Mehmet Metiner ile eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın oğlu olmaktan başka bir özelliğini duymadığımız Ahmet Mücahit Arınç arasındaki kavgayı normal karşılamak lâzım.

Bizim durumumuz, Suudi rejimine göre yine de çok iyi sayılır. Baksanıza, saltanat rejiminin hâkim olduğu Suudi Arabistan’da, veliaht prens emir verince, bir gazeteci hunharca katledilerek, cesedi paramparça edilip, ortadan yok edilebiliyor.

Bu duruma bakarak, yine de halimize şükredelim…

TAŞLAMALAR

REJİMLERİN GÜZELİ

(CUMHURİYET) ŞÜPHESİZ

KİMSESİZLERE KİMSE

OLAN REJİM BİLİNİZ

 

SALTANAT REJİMİNİ

VARSA HALA SAVUNAN

GERİ ZEKALININ DİK

ALÂSIDIR O İNAN

 

YAŞASIN CUMHURİYET

VE DE YAŞASIN CUMHUR

REJİMLERİN İYİSİ

CUMHURUN, CUMHURUDUR

 

İLELEBET YAŞASIN

CUMHURİYET ÜLKEMDE

GÖZLERİM AÇIK GİTMEZ

BU UĞURDA ÖLSEM DE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN