• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

ŞAM’DA, EMEVİ CAMİİ YERİNE SİİRT ULU CAMİİNDE BİRLİKTE NAMAZ  KILSINLAR!

Reklam
, 0 Yorum

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile GELECEK Partisi Genel Başkanı eski Başbakanlardan Sayın Ahmet Davutoğlu il kongreleri için 21 Kasım 2020 Cumartesi günü Şehrimizi şereflendirecekler. Devletimizin iki büyüğünün aynı gün Şehrimize gelecek olmaları tesadüf müdür, tevafuk mudur, yoksa birileri tarafından özellikle kotarılmış bir tarih midir, bunu bilemeyiz!

Bilindiği gibi Sayın Erdoğan ve Sayın Davutoğlu iki eski kanka hükmündedirler. Sayın Davutoğlu, Sayın Erdoğan öncesinde 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından önce Başdanışman, sonra meclis dışından Dış İşleri Bakanı olarak atanmıştı. Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonra da  AKP Genel Başkanı olarak görev yapmış ve Sayın Erdoğan tarafından Başbakan olarak atanmıştı.

Sayın Erdoğan ve Sayın Davutoğlu’nun kanka oldukları dönemde müşterek bir hayalleri vardı. Şam’daki Emeviye Camiinde birlikte CUMA NAMAZI KILMAK!

Rivayetler odur ki, Peygamberlerden Hz. Yahya’nın kabri ile Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin’in mübarek başı bu camide medfundur. Kerbela’da kafası gövdesinden ayrılarak zalimce öldürülen peygamber torununun başı, o zaman Şam’da halifelik iddiasında bulunan Yezid’e götürülmüştür. Halen Emeviye Camiindeki yeşil camekanlı küçük bir türbe içinde mübarek başı muhafaza edilmektedir. Ama, her iki Devlet büyüğümüzün Emevi Camiinde birlikte Cuma Namazı kılmak hayalleri gerçekleşmedi.

Biz de diyoruz ki iki eski kanka Emevi camiinde birlikte Cuma namazı kılmak hayallerini gerçekleştiremediler ama, hazır Şehrimizi  aynı gün şereflendireceklerine göre vakit namazlarından birini Siirt Ulu Camiinde kılarak bir araya gelesinler. Hatta:

PİR SULTAN ABDAL’IM DAĞLAR AŞALIM,

AŞALIM DA DOST İLİNE DÜŞELİM,

ÇOK NİMETİN YEDİM HELALLAŞALIM,

GEÇTİ DOST KERVANI, EYLEME BENİ.

Deyişinde olduğu gibi sarılıp, kucaklaşsınlar diyeceğiz ama, koronavirüs pandemisi nedeniyle bunu yapamayacaklarına göre, en azından barışsınlar, kankalar arasında küslük sona ersin. Siirt’e aynı gün geldiklerine göre bunu yapsınlar. Düşmanlarını çatlatsınlar!!!

TAŞLAMALAR

CUMHURBAŞKANI YARIN

ŞEHRİMİZE GELECEK

MERAK EDİYORUZ BİZ

ACABA NE DİYECEK

SİİRT OLDUĞU YERDE

SAYIKLAYIP DURUYOR

CUMHURBAŞKANIM YETİŞ

SİİRT HİZMET BEKLİYOR

ENİŞTEMİZ DİYEREK

SEVİNDİK VE ÖVÜNDÜK

SİİRTLİNİN HAKKINI

TESLİM EDİNİZ ARTIK

SİİRTLİ ÇOK VEFALI

BU GERÇEĞİ BİLİNİ

VEFASININ HAKKINI

GEREK Kİ ÖDEYİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN