• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

SAYIN HACIBEKTAŞOĞLU‘NA AÇIK MEKTUP

Reklam
, 0 Yorum

İlimiz Valiliği ve Belediye Başkan Vekilliğine atanan Sayın Osman Hacıbektaşoğlu göreve pandemi’nin etkisinin devam ettiği bir dönemde başladı. Zor bir dönem ve kendisine başarılar diliyorum. İl dışında bulunduğumdan dolayı henüz kendisiyle tanışma ve basın mensupları ile düzenlediği tanışma toplantısına iştirak edemedim.

Basın toplantısında Güres Caddesine ilişkin olarak sorulan soruları cevaplandıran Hacıbektaşoğlu, herkesin ortak görüşüne tercüman olarak bu caddede mutlaka yeni bir düzenleme ve bir rahatlama getirilmesi gerektiğini belirtmiş. Yine güzel bir anlayışla yapılacak olan çalışmaların vatandaşların da görüşü alınarak gerçekleştirileceğini belirtmiş.

Bu çalışmaların somutlaşmasını bekliyoruz. Ancak burada bu çalışmalar yapılmadan önce bir önerimi de aktarmak istiyorum.

Sayın Valim;

Aldığım duyuma göre basın toplantısında Güres Caddesinde tramvaya pek sıcak bakmıyorsunuz. Bu da doğru. Çünkü tramvay Siirt’e gerçekten biraz fantezi kaçar. Hatta bu caddenin daha da gezilebilir hale getirilmesinden yana olduğunuzu belirtmişsiniz. Cadde üzerinde işyeri bulunan bir esnaf olarak bu görüşünüze katılıyorum. Bir de buna bir ekleme, daha doğrusu bir isteğimizi belirtmek istiyorum.

Sayın Valim;

Güres Caddesi üzerindeki büfeler büyük bir sorun oluşturuyor. Bir çıban gibi bu caddenin bağrında duran bu büfeler yaya geçişini engellediği gibi, kötü bir görüntü oluşturuyor. Projede bu büfelerin sayısı dört ile sınırlı iken proje dışında bu sayı iki katına çıkarıldı.

Sayın Valim;

Bu konuyu detaylı olarak inceleyeceğinize olan inancım tamdır. Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN