• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

SEÇİM ANKETLERİ VE KARARSIZLAR!

Reklam
, 0 Yorum

Yerel seçimlere şunun şurasında 2 ay bile kalmadı. Ancak, vatandaşlarda pek bir seçim heyecanı yok, gibi! 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere vatandaşlar pek itibar etmiyorlar veya öyle görünmeyi tercih ediyorlar. İşin garip yanı, siyasi partilerde bile pek bir hareket sezilmiyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirleri bir yana bırakırsanız, seçimlerin varlığıyla yokluğu bir gibi.

Seçmenlerin çoğu renklerini belli etmek istemiyorlar. Neden derseniz, (ne olur, ne olmaz) korkusu var da ondan! Herkes köşesine çekilmiş ama içten içe sandıklara gidilecek günü iple çektikleri de bilinen bir gerçek.

Yapılan anketler, yüksek oranda kararsız seçmenlerin varlığına işaret etmektedir. Ancak, kararsızların genelde korkularından renklerini belli etmek istemeyenlerden oluştukları seziliyor gibi. Seçmen korkarsa, kimden korkar, bellidir. Üstelik başlarının ucunda DEMOKLESİN KILICI gibi sallandırılıp duran FETÖ, PKK, IŞİD gibi durumlarla suçlanmak var! Rengini belli etsin de kendisini tehlikeye mi atsın! Kararsız gibi görünenlerin durumu inanın ki budur.

Sessizlik, gerçekte konuşmaktan daha ürküntü vericidir. Keşke herkes konuşsa, içindekini, dışına vursa! Rengini belli etse. Bu bakımdan kararsız seçmen sayısının  yüksek olması, daha da endişe vericidir. Demokrasinin tıkırında işlemediğinin alâmetidir. Demokrasinin yaygın olduğu ülkelerde, herkes konuşur, içini döker. Rengini belli eder. Yani, kararsızlık gerçekte demokrasinin eksikliğinin işaretidir. Üç maymunu oynamak işine benzer. Duymamak, görmemek, konuşmamak gibi. (Seçim günü yaklaştıkça kararsızların oranları düşecek) deniliyor ama inanın ki (A) deyip (B)ye oy verenler yine de çok olacaktır…

Kararsızların kararları aslında bellidir. Doğrusunu söylemek gerekirse, biz de kararsızlardanız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN