• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI, VALİ ALİ FUAT ATİK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında gerçekleştirildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimlerinin Siirt’te huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.

Vali Atik, seçim sürecinin Siirt’te huzur ve güven içerisinde geçmesi için her türlü güvenlik tedbirinin alındığını ifade ederek; “Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü’ ifade etti.

Mahalli idareler seçiminin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Atik, ‘Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içerisinde, hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile oy kullanmalarının tesisi için her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz’ dedi.

Vali Atik, kardeşlik şehri Siirt’te, seçimlerin barış ve demokrasi şöleni içinde geçeceğini ümit ettiğini de sözlerine ekledi.

Toplantıda; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergâhlar, seçim büroları, 298 sayılı yasaya göre bu konuların iş ve işlemlerinin takip ve denetlemekle görevli kurumlar, seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü. Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Siirt Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Atik’in yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kenasarı, İl Seçim Kurulu Başkanı Saim Karakaya, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Erol Ürküt, güvenlik birimleri ile diğer yetkililer katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN