• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

“SEÇİM KAZANMAK, ONLAR İÇİN HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ!..”

Reklam
, 0 Yorum

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran 2019’da yenilenmesine yönelik aldığı karar, günün konusu olmaya devam ediyor. Yani İstanbul ilimiz, söz konusu tarihe kadar bazı siyasilerin belirttikleri gibi; mesken edinilecek. AKP, MHP ve CHP’nin yürüttükleri seçim çalışmalarının nasıl bir sonuç vereceği, tüm vatandaşlarımızca merakla bekleniyor ve bunu Siirt’teki birçok hemşerimin yanı sıra, telefonla görüştüğüm İstanbul ve İstanbul dışında ikamet eden hemşerilerimin de dile getiriyor olmalarından anlıyorum.

Bu seçimin uzun yıllar ülke gündeminde kalacağı görüşlerinin paylaşıldığına da ziyaret ettiğim birçok mekanda tanık olduğumun altını çizerken, “Siyasiler seçim kazanmak için seferber ettikleri gayretlerin onda birini millet ve memleket menfaatleri için seferber etseydiler, işaret edilen muasır medeniyet düzeyine ulaşacak  ve önemli sorunlarla karşı karşıya kalmazken, kalkınmış ülkeler safında yer alarak başka ülkeler gibi küresel bazda söz sahibi olacaktık… Avrupa Birliğine girmek için onların kapılarını aşındıran bizler olmayacak, onlar bizi çatıları altına almak için dil dökeceklerdi.. Hiç kimse, ülkemize yönelik senaryolar üretmeye cesaret edemezdi… Ne var ki seçim kazanmak, onlar için her şeyden önemli… Milyonlarca işsiz, hayat pahalılığı onların umurunda değil!…” diye de tepki gösterildiğini vurgulamak isterim.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine katılacak olan siyasi partiler, 23 Haziran’a kadar tüm sorun ve beklentileri bir kenara iterek bu ilimizdeki seçmenin oyunu almak için çalışacaklar. İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, İstanbul’un Fethi kadar önemseniyor ve bu konuda gayret içine girenlerin ne söyledikleri, Siirt’te de dikkatle izleniyor.

Birçok vatandaşımızın belirttiği gibi; keşke siyasiler seçim kazanmak için seferber ettikleri gayretin onda birini millet ve memleket menfaatleri için göstermiş olsaydılar diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN