• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

SEÇİM SONRASI EKONOMİ

Reklam
, 0 Yorum

Tam bağımsızlık ilkeleri içinde en önemlisinin ekonomik bağımsızlık olduğu, tüm dünya devletlerinin bildiği bir gerçeğe dönüşmüştür ve İstiklal Savaşımızın mimarı önder Atatürk’ün ekonomiyi güçlendirmek için uğraş verirken, bu konuya birinci derecede önem verilmesi gerektiğine sayısız söylemlerle dikkat çekmiştir. Bu söylemlerinden biri; “Ekonomisi zayıf bir millet fakirlik ve yoksulluktan kurtulamaz, toplumsal ve siyasal felaketlerden yakasını kurtaramaz..” sözleriyle dile getirdiğidir.

Son zamanlarda dış odakların ekonomimizi hedef aldıkları, Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan tarafından zaman-zaman dile getirilmekte ve birkaç gün önce de bu görüşünü yinelerken, yarın yapılacak mahalli seçim sonrasında ülkemiz hedefine yönelik saldırıların kısa zamanda bertaraf edilmesi için gereken önlemlerin süratle alınarak yaşama geçirileceğini söyledi.

Toplumlar için ekonominin her şeyden daha önemli olduğu görüşü dünyamızda paylaşılan bir görüş olduğuna göre, evvel emirde ekonomik alanda güçlenmeyi hedeflemeli ve bu bağlamda ülkemizin ekonomik alanda karşı karşıya kaldığı ekonomik saldırıların bertaraf edilmesi için azami duyarlılık gösterilmelidir. Yarın hayırlısıyla mahalli seçim gerçekleştirildikten sonra bu en önemli soruna öncelikli olarak vaziyet edilmeli ve unutulmamalı ki ülkemizi ve halkımızı ilgilendiren tüm önemli konularda, ülke yönetiminde söz sahibi olan herkes, bu konuda sorumluluk taşır.

Ülkemiz ekonomisinin günümüzde içinde bulunduğu düşündürücü durumda, akan yıllardan günümüze dek ülke yönetiminde söz sahibi olan tüm yönetimlerin elverişsiz icraatlarının payı vardır ve kimse bu gerçeğin aksini iddia edemez. Bunun içindir ki, ülkemiz ekonomisini güçlü kılmaya yönelik alınacak önlemler konusunda iktidar ile muhalefetin el birliği yaparak işin ehli ekonomistlerle gerçekleştirecekleri istişareler doğrultusunda önlemler almalarında yarar vardır ve böyle bir tutumu kendilerinden istemek de halkımızın en tabii hakkıdır.

Ülkemiz ekonomisi birilerinin saldırılarına maruz kalıyorsa, çirkin saldırıları el birliğiyle bertaraf etmek zorunluluğu söz konusudur ve hiç kimsenin böyle bir beklentiye gölge düşürmeye hakkı yoktur. Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçim sonuçlarının ülkemiz ve halkımız için hayırlara vesile olması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN