• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

Şehit Aileleri Yalnız Bırakılmadı

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik eşi Bayan Fulya Atik ile birlikte 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla, il merkezinde ikamet eden şehit ailelerini konutlarında ziyaret etti.

Vali Ali Fuat Atik, il merkezinde ikamet eden; Zöhrete Karaçay, Fatma Çiftçi ve Zehra Yıldırım adlı şehit ailelerini konutlarında ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi. Şehit çocuklarıyla da yakından ilgilenen Vali Atik, çocukların eğitim durumları hakkında bilgi aldı ve şehit çocuklarına çeşitli hediyeler verdi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Vali Atik eşi Bayan Fulya Atik ve beraberindeki heyet, ziyaretinin ilk durağında 1993 yılında Pervari-Yeniaydın köyünde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Abdusselam Karaçar’ın eşi Zeynep Karaçar ve çocuklarını konutunda ziyaret etti. Vali Atik daha sonra sırasıyla Zöhrete Karaçay, Fatma Çiftçi adlı şehit ailelerini de evlerinde ziyaret ederek, taleplerini dinledi. Şehit ailelerinin taleplerini yetkililere not aldıran Vali Atik, bütçe imkânlarımız dâhilinde şehit ailelerimize her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, oturuyor, takım elbise ve iç mekan

Ziyaret ettiği ailelerin sıkıntılarını dinleyerek, kendileri ile sohbet eden Vali Atik, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi varlığını devam ettirmek, milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla, canlarını seve-seve veren kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin çok değerli eş ve yakınları bizim için kutsal birer emanettir. Tüm şehitlerimizin acılarını paylaşıyorum. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun” dedi.

Vali Ali Fuat Atik’in ziyaret programına; 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz’un eşi Bayan Dilek Yavuz, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Oğuzhan Pehlivan, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Uğur Özmen, İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Marakçı eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN