• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

SEHVEN ENAYİLİK!

Reklam
, 0 Yorum

Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Merhum Turgut Özal’ın (seçimden önce zam yapacak kadar enayi miyim) dediği bilinir. Gerçekten de öyledir. Siyasi partiler ve haliyle iktidarlar seçimlerin sathı mahalline girildiği zaman, seçmenlere şirin görünmek için zam yapmak şöyle dursun, mümkün mertebe ucuzluk yaratmak peşinde olurlar.

Ancak, Türkiye’de öyle bir durum yaşandı ki, gerçekten trajikomik! Önce Avrasya Tüneli’ne yüzde 40 dolaylarında zam yapıldığı açıklandı. Tünelin girişine zamlı levhalar asıldı. Aradan 2 saat gibi kısa bir süre geçtikten sonra Ulaştırma Bakanlığından “Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur” açıklaması geldi. Eski fiyat tarifesine dönüldü.

Oysa tabelalarda net olarak “1 Şubat 2019 saat 00.00 itibarıyla geçerli olmak üzere Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 32.10 TL, minibüsler için ise 48.10 TL olarak belirlenmiştir” duyurusu yapılmıştı. Zam kaldırıldı ama millet de bu dolmayı yutacak kadar enayi değil, herhalde! Zammın hemen kaldırılmasının sebebinin 31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimler olduğu bellidir. Bu delmektir ki, kaldırılan zam, 1 Nisan 2019 tarihinde veya kısa bir zaman sonrasında yeniden yapılacaktır.

Biz de, Merhum Turgut Özal’ın görüşünden yola çıkarak bu olayı (SEHVEN ENAYİLİK) olarak yorumluyoruz. Çünkü 31 Mart seçimlerinden sonra Avrasya Tüneli geçişine zam geleceği kesinleşmiştir. Gerçi (1 Nisan şakası) gibi olacak ama işin gerçeği budur! Zammı geri çekmekle (seçim öncesi zam yapacak kadar enayi olmadıklarını) gösterdiler ancak,  SEHVEN DE OLSA ENAYİLİK YAPTILAR! Çünkü artık herkes biliyor ki, geri çekilen zam 1 Nisan itibarıyla geri gelecek ve kim bilir bu zammı daha hangi zamlar takip edecektir!

Bekleyelim ve görelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN