• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Reklam
, 0 Yorum

22 yılını eğitim dünyasında geçirmiş birisi olarak Milli Eğitim Bakanımız Sayın Selçuk’un yayınladığı mesajda belirttiği gibi, bu alanda bir yaprak olabilmiş olmanın ümit ve temennisiyle bütün öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyor, ebediyete intikal eden aziz meslek büyüklerimizi de rahmetle anıyorum.

Öğretmenlik, Peygamberlik mesleği,  öğretmenlik, annelik mesleği,  öğretmenlik, kutsal bir meslek. Öğretmenlik yüce Yaradan’ın eşrefi mahlukat olarak yarattığı insanı eğiten, ona şekil veren, adeta yontan ondan bir başka kişi çıkarılan bir meslek. Bu mesleğin önemi ve ulviliğine ilişkin olarak bugüne kadar çok şeyler yazıldı ve çok şeyler söylendi. Ancak, bugün bu mesleğin erbaplarının içinde bulunduğu durum meydanda. Çok fazla yorum yapmaya gerek bırakmayan bir gerçekle karşı karşıyayız.

Bu meslek öyle bir meslek, ancak onu  birebir yaşayanlar bilebilir. Bir öğrencisinin okuma yazmaya geçtiği andan, öğretmenin duyduğu mutluluğu kelimeler ifade etmeye yetersiz kalır.Öğrencinin ağzından dökülen o ilk heceler var ya , o anda öğretmene bir bülbül ötüşünden çok daha güzel ve daha mutluluk verici olarak gelir. Mutluluktan gözleri dolar, boğazı düğümlenir öğretmenin.

Ya da  yıllar sonra öğrencisinin büyüyüp bir mevki bir makam sahibi olduğunu, evlendiğini çoluk çocuğa karıştığını görmenin bir öğretmen için mutluluğunu nasıl anlatmalı bilmem ki? O anda o öğrencisini kendi çocuğuymuş gibi görür.

Evet, öğretmenlik anlatılması en zor mesleklerin birisi. Hem zor hem de fedakarlık gerektiren bir meslek. Ama aynı zamanda dünyanın en fazla mutlu eden mesleği. İyi ki öğretmelik mesleği var ve iyi ki öğretmenlerimiz var.

Bütün öğretmenlerimize sonsuz ve sevgi ve saygılarımı sunuyor. Büyüklerin ellerinden öperken,  ebediyete intikal edenleri de rahmetle anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN