• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

SEVİNÇ GÜNLERİMİZ

Reklam
, 0 Yorum

Sevinç günlerimiz olarak bilinen bayramlardan Ramazan Bayramına Salı günü ulaşmış olacağız. Bayram nedeniyle vatandaşlarımızın geçmiş yıllarda olduğu gibi, yine hazırlıklar yaptıkları gözden kaçmadı. Bugün 1000 TL’lik Bayram ikramiyelerini alan emeklilerin piyasaya inerek alışveriş yapmaları nedeniyle esnaflar geçici bir süreliğine de olsa bir canlılık yaşadılar ve Pazartesi günü itibarıyla bu canlılık bitecek ve Ramazan boyunca gece mesaisi yapan esnaflar gece  mesaisini terk edeceklerdir.

Bayram ikramiyelerini alan bazı hemşerilerim; “Aldığımız ikramiyeyi bir günde tükettik ve pahalılığın ulaştığı noktalara rağmen ücret dengesizliğindeki mağduriyeti gidermeyi düşünenler olmamakta..” derlerken, piyasada harcanan paradan nasiplenen esnaflar da; “Esnaf olarak piyasanın birkaç günlüğüne canlanmış olması çözüm değildir. Halkımızın satın alma gücü iyileştirilmedikçe piyasaları kalıcı bir hareketliliğe kavuşturmak asla mümkün değildir..” diyerek tepkilerini gösteriyorlardı.

Birlik ve beraberliğin güçlenmesine de önemli katkı sunduğu tartışılmaz olan bayramlarımızı daha bir sevinçle yaşamak için, herkesin duyarlı olması gerekir. Başka bir deyişle, hiç kimsenin bayram sevincine gölge düşürmeye hakkı yoktur. Dini bayramlarımız, küskünlüklerin de son bulmasını öngörmektedir ve yüce dinimizin bu öngörüsünü görmezlikten gelenlere kimselerin güven duymayacağına da dikkat çekmek isterim.

Pazartesi günü öğleden sonra ve bayram günü sabah kabristan ziyaretinde bulunacak  olan bir çok hemşerimizin geçen yıllardaki geleneklerini sürdürerek Bayram namazı ve kabristan ziyaretlerinden sonra sabahleyin kahvaltılıkta   Pirinç ve Et yemeğini tercih edeceklerini ifadelerinden öğrendim. Halkımızın en önemli sorunu, insanca yaşam koşullarını içeren ekonomik sorundur derken, Salı günü kavuşacağımız Ramazan Bayramının ülkemiz ve halkımıza, Müslüman ülkelerin halklarına mutluluk ve huzura, dünya için barışa vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm saygıdeğer okur ve hemşerilerimin Bayramlarını içtenlikle kutluyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN