• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

SEVİNÇ VE ÜZÜNTÜ

Reklam
, 0 Yorum

Kış mevsiminde olmamıza rağmen uzun zamandan beri “Pastırma Yaz” yaşanan ilimizde, dün sabah çiseleyen yağmurun, çiftçi vatandaşlarımızı kuraklık açısından umutlandırdığını gözlemledim. Kurtalan ilçesinde çiftçilik sektöründe koşturan tanıdık bir hemşerimizle karşılaşırken, birkaç gün önce kuraklıktan yakındığına tanık olduğumdan; hadi gözün aydın, bak yağmur yağıyor diye takıldım. Çiftçi hemşerim; “Hepimizde kuraklık endişesi var ama umut kesmemek lazım. Yüce Rabbimizin inayetiyle bizleri umutlandıran yağışın devam etmesi için dua edeceğiz…” diye yanıt verdi.

Kurtalan’a ayrılmak üzere  arabasına binerken “Hoşçakal” diyen hemşerimize iyi yolculuklar dileyerek ayrıldıktan sonra ise yağmur yağışından söz eden iki hemşerimin kısa muhabbetlerine tanık oldum. Biri diğerine; “En ufak bir yağmur yağışında bile yollarımızın ne hale geldiklerini görüyor musun. Hani buranın alt yapı hizmeti birkaç yıl önce gerçekleştirilmişti. Böylesine kısa zamanda yapıldığı iddia edilen alt yapının bu çirkin görüntüsü düşündürücü değil mi?…” diyordu. Çiseleyen yağmur kuraklık endişesi nedeniyle bir çiftçimizi sevindirmişken, yollarımızın gözden kaçmayan durumu da üzüntüye dönüşmüştü.

Bu yüzden herkesin aynı şeylere sevinmesi, ya da üzülmesinin mümkün olmadığına yönelik söylemleri anımsayarak boşuna söylenmediklerine hükmettim. Kiminin sevinci kiminin üzüntüsü, kiminin üzüntüsü ise başkasının sevinci olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN