• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

SİİRT 3. ULUSLAR ARASI KISA FİLM FESTİVALİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Uluslararası 3. Kısa Film Festivali 05-09 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin hazırlıklarını görüşmek üzere ilimize gelen festival organizatörü Baran Mayda, geleneksel hale getirdikleri film festivalleri ile Siirt’in tanıtımına katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Mayda, festivali Kültür Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğünün desteklediğini belirterek; “Onun haricinde Siirt Valiliği de bizleri himaye edecek. Siirt Belediyesi, Siirt İl Kültür Turizm Müdürlüğü, ayrıca Dicle Kalkınma Ajansı, Haber 56 ve Kanal 56 Medya Grubu, Lineer Grubu ve Kareli defter olmak üzere  ortak paydaşlarımız olacak. Festivali  başkanı olduğum Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği olarak bir daha hayata geçiriyoruz, organizasyon kısmını ilk iki yılı çok güzel ve kalabalık geçti. Bu yıl pandemi var. Burada  İl Sağlık Müdürlüğümüzden danışmanlık hizmeti ile desteklerini alacağız. Pandemi  sürecinde festivali en  güvenli ve en sağlıklı yöntemlerle hayata geçireceğiz. Sanatçılar gelecek , konserler olacak. Konserdeki sanatçılar yaklaşık 20/25 gün içerisinde belli olacak” dedi.

Festivalin bu yıl il merkezinin yanı  sıra ilçelerde de gerçekleştirileceğini belirten Mayda; “05 Ekim Pazartesi günü başlayıp 09 Ekim Cuma günü bitecek olan bu festival için toplamda merkezin haricinde  6 ilçeye gideceğiz. Açılış ve kapanışı merkezde, kalan 3 gün ise ikişer program halinde 6 ilçede sürdüreceğiz. Geçen sene 3 ilçeye  gidebilmiştik. Pervari, Eruh ve Tillo’ya gitmiştik, bu konuda biraz eksiklik hissettik. Çünkü diğer ilçelerin de bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Pervari’deki insan kalabalığının coşkusu, Eruh’taki insan kalabalığın coşkusu, Tillo’da da aynı şekilde. Keza bunları diğer ilçelere de yaymalıyız diye düşündük. Bu sene bu konuda 6 ilçeyi de ziyaret edeceğiz, ilk iki sene İl Turizm Müdürümüz Remzi Uslu bize bu konuda mihmandarlık yapmıştı. Bu sene gayrı resmi olarak mihmandarlık yapıyor aynı zamanda English Time’de bizimde paydaşlarımızdan biri. Yasin Aktay hoca genel ve fikirsel anlamda bize önderlik etti. Bu projeyle ilgili hem Siirt Uluslararası Kısa Film Festivalini hem Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivalini hem de yapabildiğimiz her türlü kültürel aktiviteyi gerçekleştirmemizde ve bu insanların yararına olacak her konuda Yasin Aktay hocamız bizlere fazlasıyla destek olmaya devam ediyor dedi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN