• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

SİİRT İL ÖZEL İDARE SPOR’UN BAŞARISI VE SPOR YORUMCUSU VALİ ALİ FUAT ATİK

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye Bölgesel Amatör Liginde ilk yarı sona erdi. Bu ligin birinci grubunda ilimizi temsil eden Siirt İl Özel İdare Spor, ilk yarıyı Ağrı ve Mardin Büyükşehir Belediyelerinin ardından üçüncü sırada tamamladı. İlk yarı itibariyle hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaşma yolunda çok iyi bir durumdayız. İnşallah bu sezon sonunda şeytanın bacağını kırmayı başaracak ve üçüncü ligde mücadele etmeye hak kazanacağız.

Daha doğrusu, bunun olmaması için bir neden yok. Tıpkı Nasrettin Hocanın helva fıkrası gibi. Helva için un, yağ ve şeker gerekli. Futbolda başarı içinde  öz verili ve güçlü bir yönetim, iyi bir teknik kadro ve yetenekli  futbolcular ile ateşli bir seyirci gerekiyor. Bunların hepsi bizde şu anda mevcut. İsterseniz tek-tek ele alalım; Öncelikle yönetime göz atmak gerekirse, Vali Ali Fuat Atik’in büyük desteğini alan Hıfzullah Canpolat’ın başkanlığındaki yönetim, bugüne kadar her türlü fedakarlığı yaptı. Bundan sonra da yapmaya devam edecek. Burada verilen desteğin mahiyetine değinecek olursak,  bilinçli bir destek görüyoruz.  Çünkü Vali Ali Fuat Atik’in bir futbol geçmişi var ve halen bu geçmişin bir devamı olarak bu sporla  yakından ilgilenmeye devam ediyor. O kadar ki, çok usta bir spor yorumcusu gibi maçlarla ilgili analizler yapabiliyor. Kendi memleketinin takımı olan Trabzon Spor’un Beşiktaş ile oynadığı maçla ilgili gözlemlerini ülkemizin en büyük bölgesel gazetelerinden biri olan ve tirajı ulusal gazetelere yakın olan Taka Gazetesinde yazacak kadar futbolu okuyabiliyor. Futbol meraklılarının internetten bu yazıyı bulup okumalarını tavsiye ederim.

Başkan Hıfzullah Canpolat’ın özverisine söylenecek pek fazla  bir söz yok. Bu işi gönülden benimsemiş ve yalnız bu yılı değil, gelecek yılları düşünerek ilimizin ilk spor tesisini kurdu ve Marmara  olarak adlandırdığımız bölgede  bulunan bu tesis bitme aşamasına gelmiş durumda. Onun bu özverisi devam ettikçe, başarının gelmemesi mümkün değil.

Hüseyin Butur  yönetimindeki teknik heyet, memleket sevdalısı hemşerilerimizden oluşuyor. Bugüne kadar profesyonel bir tutumun ötesinde tam bir sevda ile çalıştılar. Büyük  bir isabetle transfer edilen futbolculara gelince, gerçekten ligimize göre çok yetenekli sporcular ve birçoğu üçüncü ligde oynayabilecek kapasitede.

Seyircimizde yıllardan beri kendisini kanıtlamış,  takımı için her türlü özveriyi göstermekten çekinmeyen, dişinden tırnağından arttırma pahasına takımının deplasmanlarına giden bir taraftar grubu. Durum böyle olunca başarıda inşallah arkasından gelecektir.

Ligin ikinci yarısında takımımıza başarılar  diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN