• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

SİİRT OLARAK ENCÜMEN LİSTELERİNDE DE UMDUĞUMUZU BULAMADIK; DİLAVER TANIK’I  KUTLUYORUM

Reklam
, 0 Yorum

Daha önce birkaç kez değindim; Siirt olarak, kulis yapmayı, birbirimize sahip çıkmayı ve bizden birilerini bir makama getirmeyi hiç beceremiyoruz. Buna ilişkin birçok örnek verilebilir. Bütün Bakanlık ve Genel Müdürlüklerde Daire Başkanı statüsünün üstünde bir hemşerimizin olmayışı, başlı başına yeterli bir örnektir. Kendini yetiştirmiş ve en üst düzeydeki görevleri başarıyla yürütebilecek kapasitede Siirtli hemşerimiz hiç mi yok? Bu soruyu sürekli olarak kendimize sormamız da büyük yarar var.

Bürokraside durum böyle iken, siyasette de değişik bir durum yok. Orada da durum üç aşağı beş yukarı aynı. Bunun da son göstergesi önümüzdeki Mart ayının son gününde yapılacak olan yerel seçimler. Belediye Başkanı, Belediye  Meclis Üyesi ve İl Genel Meclisi olmak üzere binlerle ifade edilebilecek rakamlarda insanı bu görevlere seçeceğiz. Seçime girmeye hak kazanan partiler adaylarını tek-tek belirlediler ve geçtiğimiz günlerde  hazırladıkları listeleri ilgili yerlerdeki seçim kurullarına teslim ettiler.

Belediye başkan adayları daha önce açıklanmıştı ve belirleyebildiğimiz kadarıyla hiçbir il, ilçe ve belde de Siirtli bir belediye başkan adayı gösterilme şansını bulamadı. Özellikle Siirtlilerin yoğun olarak bulundukları İstanbul, Yalova ve biraz da Bursa gibi illerde bu bizim durumumuzu daha açık bir şekilde ifade ediyor.

Hadi, belediye başkan adayları arasında bir Siirtliyi aday olarak göstermeyi başaramadık, bari il genel ve belediye meclislerine yeteri kadar Siirtli aday olarak gösterilsin beklentisine girdik. Ancak burada da maalesef havamızı aldık. Ülke genelinde bir elin parmak sayısını geçmeyecek miktarda Siirtli bu listelerde kendilerine yer bulabildi. Bunların çoğu da, listelerin son sıralarında, seçilemeyecek yerlerde yer alıyorlar. Örneğin, Siirtlilerin çok yoğun olarak yaşamlarını sürdürdükleri Yalova da bir hemşerimiz 28 üyeli meclis aday listesinde kendisine, ancak, 24. sırada yer bulabilmiş ve bu sırada yer aldıktan sonra o listede olmuş ya da olmamış ne fark eder ki?

Ancak, Antalya’da hemşerimiz Dilaver Tanık, listede sağlam bir yer bulma başarısını göstermiş. İyi bir turizmci ve iyi bir yönetici olan Tanık, listenin hemen başlarında 4. sırasında yer alıyor. Kazanmama ihtimali hiç yok. Kendisini canı gönülden kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN