• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI, KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE 150 KİŞİLİK “GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI” DÜZENLİYOR

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB işbirliği ile 150 kişilik “Girişimcilik Eğitim Programı” düzenliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, eğitimlerin 08 Kasım 2017 tarihinde başlayacağını ifade etti.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu; “Eğitimlerin her biri 4 gün süreyle 32 saate ek olarak dış ticaret, satış pazarlama ve finans konularının da işleneceği ek eğitimlerde verilecek. Toplamında 5 grup halinde 150 kişiye verilecek olan eğitimlerde, girişimcilik fikirleri oluşturma ve test etme, pazarlama, üretim, finans ve iş planı konuları detaylı bir şekilde işlenecek” dedi.

Girişimcilik ruhu taşıyan kişilerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Kuzu, “İşsizliğe çözüm olarak kendi işinin kurulması ve istihdam sağlanması çok önemlidir. Bizler de girişimci olmak isteyenlere, gerekli eğitim ve destekleri vererek kamunun tahsis ettiği finans kaynaklarına ulaşmalarını sağlayacağız. Girişimcilik projesi sonucunda geleceğe dönük iş fikri ve projeleri olan kişiler, çalışan veya işsiz pozisyonundan işveren pozisyonuna geçerek sürdürülebilir işletmeler kuracak ve yanında artı istihdam seferberliğine katkı sunacaklardır ve böylelikle ilimizin istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayarak ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olacaklardır” diye konuştu.

KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç ise ilimizde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine aşırı bir talep olduğunu ve bu talebin bir kısmını Siirt Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile aşmaya çalıştıklarını belirterek, bu eğitimi alarak yeni işletme kuranların KOSGEB’ten 50 bin TL (geri ödemesiz)  hibe ve 100 bin TL (geri ödemeli) sabit yatırım desteğinden faydalanabileceğini ifade etti. Erkılıç, işbirliğinden dolayı Siirt Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine teşekkür etti.

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ön kayıtları 01 Kasım–10 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek olup, başvuruda bulunmak isteyen girişimci adaylarının Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliğine şahsen dolduracakları formla müracaat ederek başvurularını gerçekleştirebilecekleri de edinilen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN