• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

Siirt-Trabzon Kardeşliği Pekişiyor

Reklam
, 0 Yorum

SİİRT’TE HAMSİ FESTİVALİ: Siirt-Trabzon kardeşliği pekişiyor. İçişleri Bakanlığının uyguladığı “Gönül Kardeşliği” projesi kapsamında Siirt’te hamsi festivali düzenleniyor. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenecek olan festival ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Projenin Koordinatörü Ahmet Külekçi ve Gölköy Belediyesi Sosyal ve Kültür Müdürü Hacı Nail Altunay’la birlikte alanda incelemelerde bulundu.

Festivalin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun büyük önem verdiği proje kapsamında düzenleneceğini belirten Vali Atik, geçtiğimiz Eylül ayında Siirtli taraftarların Trabzon’da ağırlandıklarını hatırlattı.

Bu festivalle Siirt-Trabzon kardeşliğinin pekişeceğine inandığını ifade eden Vali Atik, iki il arasında bu tür karşılıklı sosyal ve kültürel etkinliklerin süreceğini umduğunu belirtti.

Bütün Siirtlileri festivale beklediklerini belirten Vali Atik; “Bu festivalde Siirt-Trabzon kardeşliğini pekiştireceğiz. 20 ton hamsi ilimize getirilip pişirilerek, hemşerilerimize sunulacak. Bunun yanı sıra bütün yönleri ile Trabzon burada olacaktır. Festivale kapsamında çeşitli etkinliklerde düzenlenecektir” dedi.

Proje koordinatörü M. Ali Külekçi de, Siirt’in  bölgenin huzur merkezi olduğunu  belirterek, Bitlis, Batman ve Diyarbakır gibi çevre illerdeki vatandaşları da bu festivale davet ettiklerini söyledi. Külekçi;  “Festival kapsamında çeşitli müzik dinletileri de gerçekleştirilecek. Kültürüyle, folkloruyla Trabzon’u tanıtacağız. Trabzonspor yönetici ve taraftarları da bu festivale katılacaklardır dedi.”

Gölköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay da, daha önce yurdun değişik yörelerinde ve son olarak Mardin ilinde düzenledikleri festival hakkında bilgi verdi.

Kasım ayının ikinci hafta sonu yapılması planlanan festivalin kesin tarihi bir-iki güne kadar belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN