• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

SİİRT-TRABZON KARDEŞLİĞİ VE HAMSİ FESTİVALİ!

Reklam
, 0 Yorum

İçişleri Bakanlığının talimatları çerçevesinde yürütülen KARDEŞ ŞEHİRLER PROJESİ çerçevesinde  Siirt-Trabzon kardeşliğini pekiştirmek amacıyla yarın Şehrimizde HAMSİ FESTİVALİ adı altında etkinlik düzenlenecek. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenecek etkinliğin başlama saati 16:00 olarak açıklanmış bulunuyor. Öyle tahmin ediyoruz ki, havanın da müsait olması durumunda FESTİVAL ALANI, saatler öncesinden tıklım-tıklım dolmuş olacaktır. Bu açıdan, festivale katılacak hemşerilerimizin dikkatlerini çekelim istedik.

Festivalde 20 ton hamsi balığı yanında Trabzon Ticaret Borsası tarafından tedarik edilen 3 bin paket fındığın da dağıtımı yapılacak.

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRKün buyurduğu gibi: “Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, (Siirtli), İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı.. hep bir ırkın evlatları, hep aynı cevherin damarlarıdırBizim yeni işimiz budurBu damarlar birbirini duysun ve birbirini tanısınBu dediğim şey hakikat olacak, çünkü hakikattirBu dediğim şey, olduğu zaman başka bir âlem görülecek ve bu âlem dünyaya hayat verecek, nur ve feyzini insanlığa saçacaktır Hakikat güneşi durmaz,    daima yükselecekTürk’ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek

Bu karmaşık işlerin içinden çıkıp yükselebilmek için, bize dirlik gerektir.

Birlik onunla beraber yürür. Diri yalnız Türk Milletidir, birliği ortaya koyan da Türk’tür, dirliğin ne olduğunu anlatan da Türk’tür, çalışalım…”

Evet, güzel Türkiyemizin 81 ili ve bu illerde yaşayan 81 milyon vatandaşımız hep kardeşiz. Ayrımız, gayrımız yoktur. İller arasında kardeşliğin pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen bu gibi etkinlikler elbette yararlıdır. Siirtliler olarak, aziz vatanımızın diğer 80 iliyle ve o illerde  yaşayan bütün vatandaşlarımızla kardeşiz, bu kardeşliğimizi dahili ve harici hiçbir nifakçının fitneleri ve fesatları bozamayacaktır.

Hamsi Festivali kapsamında biz de istedik ki, birkaç Karadeniz şarkısı-türküsüyle Trabzonlu kardeşlerimizi selamlayalım:

HAMSİ KOYDUM TAVAYA

BAŞLADİ ZİPLAMAYA

AÇTIM BAKTIM HAMSİ YOK,

BAŞLADUM AĞLAMAYA

***

OY FİNDUĞUM FİNDUĞUM

DALLARINA KONDUĞUM

SENDE Mİ SEVDALİSUN

ADINA DOLANDUĞUM

***

ÇIKALİM SOĞUKSUYA

BİR EĞLENCE EDELUM

GELDİ ORDU VAPURU

TRABZONA GİDELUM

***

OY BENUM SEVDUCEĞUM
OLUR Mİ BÖYLE KEDER
OF SÜRMENE YAYLASI
ONBEŞ DOKTORA BEDEL

***

TRABZON BOYÜK ŞEHİR

DOYAMADUM TADINA

UZAKTAN SEVMAK OLMAZ

GEL YAKINA-YAKINA

***

                Aramızda misafir olarak bulunan Trabzonlu kardeşlerimize sevgilerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN