• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

SİNERJİ EKSİKLİĞİ!

Reklam
, 0 Yorum

Siirt, hasta bir şehir görünümünde. Oysa sinerji sağlayarak İlimizi cennet gibi yapabilmemiz mümkün.

Türkiye büyük bir ülke Siirt güzel bir kent. Şehrimizde yapılan çalışmalarla Siirt daha büyük daha güzel bir kent olabilir.

Siirt kurtulursa, bölgemiz kurtulur. Türkiye kurtulur. Birlikten kuvvet doğar Birlik ve beraberlik olunca daha güçlü çalışmalar sergilenir.

Uyumlu ve eş zamanlı olarak ortaya çıkan gücü ya da eylemi güç birliği ile meydana getirme heyecanı bir Sinerjidir. Sinerji kavramını yerel kültürümüzdeki İmece usulünde açıkça görebiliriz.

Sinerji, aynı işi kotarma amacıyla hareket eden kişilerin birbirleri ile uyumlu zamanlama ve heyecan ile hareket etmesi olarak da özetlenebilir. Kişilerin bir birim iş yaptığını düşünürsek, dört kişinin ortaya çıkarttığı beş birimlik işin avantajı olan bir birimlik iş, Sinerji marifetiyle ortaya koyulmuş demektir.

İş Birliği neticesinde ortaya çıkan artı faydaların ortaya çıkma heyecanı ve işbirliği ruhu bir sinerjidir. Sinerjiyi ortaya çıkartan faktörler olarak üretken olmak, iş bitirme heyecanı taşımak, birlikte hareket etme güruhu ve beşeri münasebetler gösterilebilir. Bu faktörler neticesinde bir araya gelmiş kişilerin ortaya çıkarttığı işin meydana getirdiği katma değer iş bitiminde sinerji faktörü olarak ortaya çıkar.

*Birlikten Kuvvet Doğar,

*Bir Elin Nesi Var, İki Elin Sesi Var,

*Bir Zincirin Gücü, Zincirin En Zayıf Halkası Kadardır

Gibi özdeyişler sinerjinin önemine vurgu yapmaktadır.

Gerçek bir sinerji yakalayabilirsek bu Siirt’imizin, Bölgemizin ve ülkemizin büyümesine, gelişmesini güzelleşmesine katkı sağlayacaktır. Bu sayede Siirt de, bölgemiz de, ülkemiz de hatta dünyamız da kazanır.

Evet, Siirtliler olarak el birliği yapalım. Şehrimizi kalkındırmak için bir araya gelerek, güçlerimizi birleştirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN