• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

“ŞİRİN SÖYLEMLER KARIN DOYURMUYOR!”

Reklam
, 0 Yorum

Demokrasinin vazgeçilmezleri olarak ifade edilen siyasi partiler, halkın beklentilerini yerine getirmede de rötar yapıyorlar ve seçim yasalarında kendilerini bu tutumlarından vazgeçirecek düzenlemeler yapılmadıkça koltuklarını nasıl muhafaza edeceklerinin gayreti içinde olmaya devam edeceklerdir. Muhalefet partileri, son zamanlarda halkımızın karşı karşıya kaldığı refahsızlığı dile getirirlerken, kendileri iktidara geldiklerinde yaşanan mağduriyetten çekilen sıkıntının asgari düzeyde kalması için ne yapacaklarını anlatmada yetersiz kalıyorlar.

Ülkemizde yaşanan her olumsuzluktan iktidar kadar muhalefet de sorumludur. Şayet muhalefet görevini hakkıyla yapabilmiş olsaydı sorunlar ve sıkıntılar çoğalmaz, iktidar istediği gibi at koşturamazdı. Satın alma gücünü büyük ölçüde kaybetmiş olan bazı yurttaşlar ülke yönetiminde söz sahibi olanlardan söz ederlerken; “Pembe tablolar çizme yanı sıra mağduriyetimizi dillendiren şirin söylemler karın doyurmuyor… İstisnalar dışında her ailenin işsiz çocuğu var ve bu işsizlerin aileleri aynı zamanda ücret dengesizliğinin kurbanıdırlar. Kendilerine ve kimilerine insanca yaşam koşullarının en mükemmelini sunanlar böyle bir hakkın sadece kendilerine ait olduğu şeklindeki sakil tutumlarından vazgeçmeyi düşünmüyorlar… Ücret dengesizliği uzun yıllardan beri ülkemizin gündemindedir ve bu haksızlığın giderileceğine yönelik vaatler hep lafta bırakılmaktadır… “ diyorlar.

Ülkemizde Siyasi Partiler ve Seçim Yasaları halkın hür iradesine gölge düşüren mevzuatlardan arındırılıp yenilenmedikçe milletin vekilliğine talip olanlar, siyasi partilerin genel başkanları ile etraflarındaki bir avuç  parti yönetimi yetkilisince adaylık şansı bulacaklarını bildiklerinden seçim sonrasında seçmenlerinin sorunlarına vakit ayırmak yerine mensubu oldukları partinin genel başkanı ile bir avuç yetkiliye şirin görünmeye çalışıyor ve haliyle de önemli hizmetlerin takipçisi olmuyorlar. Siyasi Partiler ve Seçim Yasalarında hür iradeye gölge düşüren mevzuatlara rağmen milletin vekilleri, sonuçta sandık başına giden seçmenlerimizin oyları ile yüce makamlara ulaşmaktadırlar. Tuhaf olan durum, seçmenlerin yüce makamlara ulaştırdıkları zevattan şefaat dilenmeleridir. 12,5 milyon emeklinin 10 milyonu dar gelirlidir ve ücret dengesizliğinin mağduriyetinden kurtulamamaktadırlar. Öyle ya sözünü ettiğim 10 milyon yurttaşımız, bir siyasi parti kurarak kendilerine yapılan haksızlıkların önüne geçebileceklerken, bunu yapmamaları tuhaf değil mi? Haliyle şirin söylemler nasıl karın doyurmuyorsa, sitem etmek de karın doyurmaz!.. Bakalım emekli vatandaşlar, ülkenin en güçlü oy deposu olduklarının idraki içinde hareket edebileceklerini ne zaman düşünecekler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN