• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

SİYASET ISINIYOR

Reklam
, 0 Yorum

Şubat ayını geride bıraktık ve Mart ayının son günü yapılacak olan yerel seçimlere kalan günler, her geçen gün azalıyor. Hayırlısı ile 31 Mart günü sandık başına giderek bir dönem için belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, il genel meclis üyelerimizi ve bunlarla beraber mahalle ya da köyümüzün muhtar ve azalarını belirleyeceğiz.

Partiler ve adaylar  seçim hazırlıklarını sürdürüyorlar. Bugüne kadar partiler tarafından  yapılan çalışmalarda vatandaşla bire bir görüşme yöntemi tercih ediliyordu.  Sabahın erken saatlerinden başlayan çalışmalar daha çok işyeri ve ev ziyaretleri şeklinde gerçekleşiyor.  Bu nedenle şehirde pek seçim havası sezilmiyordu, sakin bir ortam var ve bu konuda özellikle AK Parti ve HDP yoğun bir çaba içerisindedirler.  AK Parti Belediye Başkan adayı Ali İlbaş’ın günde yaklaşık 20 saat çalıştığı  ve bugüne kadar on binlerce seçmene ulaştığı belirtiliyor.  İlbaş, TRT Kürdi Televizyonunun Kürtçe programına katılarak, projelerini seçmenlerine Kürtçe olarak iletti.

Ancak, sanırım önümüzde kalan bu sayılı günlerde ortam biraz daha hareketlenecek ve siyasi hava biraz ısınacak. İlimize çok sayıda üst düzey ziyaretler gerçekleşecek ve bunların bir kısmı şimdiden belli olmaya başladı bile .

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ilimizi ziyaret edecek ilk isim olacak.  Sayın Pakdemirli bu hafta sonu ilimizi ziyaret edecek, çeşitli temas ve ziyaretler gerçekleştirecek. İlimizdeki hizmetlere yönelik bazı açıklamalar yapması bekleniyor.

Aynı şekilde Mart ayının ilk on gününde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize teşrif edecekleri belirtiliyor. Bununla ilgili hazırlıklara başlanmış durumda. Bunu hükümet ve AK Parti kanadından diğer bazı ziyaretlerin takip edeceğini belirtebiliriz.

Tabii ki muhalefet partilerinin üst düzey bazı yöneticilerinin gelmesini de bekleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde siyasi hava ısınacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN