• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

SORGULAMAK ÖNEMLİDİR!

Reklam
, 0 Yorum

Sorgulamaya gereken önemi vermek, insanın sahip olması kaçınılmazlık arz eden en önemli özelliktir ama bu özelliğe, çok az sayıda sahip çıkıldığını söylemek, yanlış bir tespit olmaz sanırım. Toplumu ilgilendiren konularda, yetkili olanların gereken sorgulamayı çok sağlıklı yapmaları gerekir ve ülkemizin karşı karşıya kaldığı sorunlarla diğer beklentilere çözüm üretmede geç kalındığı gerçeğine baktığımda, arzulanan sorgulamanın önemsenmediğine hükmediyorum.

İnsanlık dışı terör vahşetinin uzun yıllar ülkemiz gündeminde kalması, ülkemizi haince ve alçakça bir kalkışma ile ele geçirmek isteyen bir hainin hedefinin erken zamanda görülmemesi, her iki önemli konudaki gelişmelerde yeterince sorgulama yapılmamış olmasının payı büyüktür ve bunlara benzer sayısız olumsuzluklar söz konusudur derken özellikle ülke yönetiminde söz sahibi olanların kendilerini sorgulamaları gerektiğini de vurgulamak isterim.

Ülkemiz ekonomisinin gelmiş olduğu noktalar düşündürücü ve endişe verici olduğu halde, bunun nedenini sağlıklı şekilde saptamaya çalışmak yerine pembe tablolar çizerek durumu idare etmeye çalışmak yanlıştır. Önemli olumsuzluk sağlıklı şekilde sorgulanarak ona göre gereken önlemler alınmadığından, ilerde arzulanmayan ekonomik sonuçlarla karşı karşıya kalınabilecektir. Oysa iktidar, ekonomik bağımsızlığın her şeyden daha çok önem taşıdığı gerçeğini göz önünde bulundurarak muhalefet ile istişare edebilir ve çözüm üretmeyi hedefleyebilir. Önemli sorunlardaki sorumluluğun muhalefetle paylaşılması, arzulanan çözüme katkı sağlayacaktır ve bunun aksi söylenemez. Ülkenin gidişatından iktidar kadar muhalefet de sorumlu olduğuna göre, istişareden kaçınmanın ülkemize ve halkımıza zarar veren bir tutum olduğuna dikkat çekmek isterim.

Sorgulamanın önemi noktasında, dün yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminden vereceğim örnekle yazımı noktalayacağım. AKP, seçim sonucuna yaptığı itirazın kabulüyle yenilenen seçimi kazanmak için tüm imkanlarını seferber etti ama 80 ilimizden İstanbul’a giden teşkilat mensupları ile çok sayıda zevatın çalışmasına rağmen, tahmin edilmeyen bir oy farkı ile seçimi kaybetti.

“Yiğit düştüğü yerden kalkar” sloganının ağır bastığı Siirt milletvekili yenileme seçiminde, mağduriyeti göz önünde bulundurularak dünyada eşi görülmemiş bir oy oranı ile Ankara’ya gönderilen ve ilk milletvekilliğini Siirt adına ifa eden sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, birçok önemli konuda yanlış bilgilendirildiği kanaatindeyim. Bu nedenle İstanbul’daki yenileme seçiminin sonucunu sorgulaması gerektiğinin samimiyetle altını çizerken, mağdur edildiğinden söz edilen sayın Ekrem İmamoğlu’nu da kutluyor ve başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN