• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEK

Reklam
, 0 Yorum

Bugün gerçekleştirilmekte olan önemli seçimlerin sonuçları, yazımı karalarken henüz belli olmamıştı ama sonuç ne olursa olsun ülke yönetiminde söz sahibi olmaya hak kazananların, iktidarı ve muhalefeti ile el ele vererek çözüm üretmelerinin kaçınılmazlık arz etmektedir ve bu beklentiye aykırı davranışlar, son zamanlarda satın alma gücünü tam anlamı ile yitiren, başka bir ifade ile refahtan daha da uzaklaşan toplumumuzdan büyük tepki alacaktır.

Kurtuluş savaşını emsalsiz bir zaferle noktaladıktan sonra imkansızlıklar içinde önemli hizmetlere imza atanlar sayesinde ülkemiz başka ülkelerden borçlanmaksızın kendi yağı ile kavrularak ayakları üzerinde durmayı başarmış ve muasır medeniyet düzeyine ulaşabilmeyi hedeflemişti. Tam bağımsızlık ilkeleri arasında en önemli olanı ekonomik bağımsızlıktı ve bu anlayış liramızı Dolar’dan da daha değerli kılmaktaydı. 80 kuruşumuzun 1 Dolar’a tekabül ettiği dönem, daha sonra yanlış politikalar ve icraatlar sonucu ekonomik bağımsızlığımızı yitirir olduk. Bir zamanlar sentlere bile muhtaç olmuştuk ve ekonominin rayına oturabileceği umudunun taşınmaya başlandığı süreçte bu beklentiye de gölge düşürdü ve liramızdan altı sıfır atılmasına rağmen şu an Dolar’a karşı kaybettiği değer, ekonomik alanda çizilen pembe tablonun gerçeği yansıtmadığını gözler önüne sermiştir.

Ülkemizin çok önemli sorunları ve halkımızın da bir o kadar önemli beklentileri vardır. Ne var ki ülke yönetiminde söz sahibi olanlar, el birliğiyle sıkıntılara çözüm üretmek yerine birbirlerini karalama yarışı içindeler ve bu tutumları; ülkemize, halkımıza büyük zararlar vermektedir. Şayet bu tutumlarını aynı şekilde sürdürmede yine de bir sakınca görmeseler, ülkemiz ve halkımızın gördüğü zarar daha da büyüyecek, halkımızın kendilerine duyduğu tepki nefrete dönüşecektir.

Ülkemizin “kalkınmış ülkeler” safında değil de “kalkınmakta olan ülkeler” safında yer almasının nedeni, uzun yıllardan beri sergilenmekte olan elverişsiz icraatlardır ve söz konusu icraatlarda tüm siyasi partilerin payı, vebali vardır. Dün gerçekleşen seçimler sonucu ülke yönetiminde söz sahibi olanların, artık bu gerçeği görmeleri gerektiğini, halkımızın da duygularına tercüman olarak vurguluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN