• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

“SÖYLENDİ Mİ, YAPILMALI!”

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizde üretilen bazı maddelerin işlenmek üzere başka ülkelere gönderilmesinin ekonomik kayba yol açtığı ve bunun önlenerek ülkemizde işlenmelerinin sağlanacağı belirtildi ama bu konuda gerekli adımların atılmadığı anlaşılıyor. İlimizin Şirvan ilçesi Maden köyündeki zengin Bakır madenlerinin işletileceği müjdesi verildiğinde, çıkarılan madenleri işleyecek tesisin de açılacağından söz edilmişti, fakat bu söylem günümüze dek sözde kalmıştır.

Bundan aylar önce bu konuya değinilirken bazı ilgililer, Şirvan ilçemiz Maden köyünden elde edilen Bakır madenlerinin işlenmek üzere başka ülkelere gönderilmesinin önleneceği hedefinden de söz etmişlerdi ve fakat bugüne kadar yapılan açıklamaya yönelik bir adım atıldığı duyulmuş değildir. Siirt’te üretilmekte olan Bakır madenlerin işlenmek üzere başka ülkelere gönderildikten sonra işlenmiş halleriyle satın alınmaları durumu, gerçekten üzerinde önemle durulması gereken bir eksikliktir.

Bu eksikliğin giderileceğine yönelik söylemlerin sözde bırakılmaları haklı olarak üzüntü uyandırıyor ve bu üzüntüyü dile getirenler; “Söylendi mi yapılmalı!..” diyorlar. Bu görüşe katıldığımı belirterek sayın ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN