• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

SRİ LANKA KATLİAMI VE IŞİD MİLİTANLARI!

Reklam
, 0 Yorum

Sri Lanka’da meydana gelen terör olaylarında 350’ye yakın insan can verdi. Terör olaylarını sözde bir İslami örgüt olan IŞİD veya diğer adıyla DEAŞ üstlenmiş bulunuyor.  21 Nisan 2019 Pazar günü Sri Lanka’daki Paskalya Yortusu’nda gerçekleşen saldırıların Yeni Zelanda’daki cami katliamlarına bir misilleme olarak gerçekleştirildiği iddia edilmekte. Hatırlanacağı üzere Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye gerçekleştirilen silahlı terör saldırılarında 50 kişi yaşamını yitirmişti. Bu cümleden olmak üzere Sri Lanka’da IŞİD tarafından üstlenen katliamda ölenler arasında ise 50 kadar çocuk bulunduğu belirtilmektedir.

Gerek Yeni Zelanda’da, gerekse Sri Lanka’da meydana gelen olayların ikisi de terör saldırılarıdır. Her iki saldırının da ne Hıristiyanlıkla ne de İslam diniyle alakaları yoktur. Sapık zihniyetli teröristlerin işidir. Bu katliamları Hıristiyanlık ve İslam maskesi altında gerçekleştirenleri tel’in ve takbih etmek gerekir.

Biz, İslami açıdan yaklaşarak konuyu ele alalım. Müslümanları kandırmak kolaydır. (Allah yolunda cihat!) denilerek, Müslüman gençler ölüm makinelerine dönüştürülüyorlar, hatta canlı bomba olmayı göze alıyorlar! İşte bu gibi katliamları organize eden örgütlerden biri de sözde, İslamiyet adına cihat yapan DEAŞ’TIR.

İyi de, cihat hangi durumlarda gerçekleştirilebilir. Cihat emrini veren, o emri verecek yetkiye sahip midir. Müslümanlara cihat emri verebilecek yetkili bir merci var mıdır. Günümüzde, bir Ululemr var mı! Kendilerini ululemr, hatta halife yerine koyan bir takım örgüt liderlerinin direktifleriyle cihat(!) yapanlar, (Ne şehittir, ne gazi, … yoluna gitti Niyazi!) durumuna düşmüyorlar mı!

Düşünün ki, bir işin olmasını ABD ve şer ortakları istiyor. Bunun için de kandırdıkları radikal militanlar üzerinden etkili birilerini devreye sokarak, cihat adı altında melanetler işletiyorlar!

Biraz mantıklı düşünelim. ABD’nin ve şer ortaklarının kotardıkları eylemlerin gerçekleştirilmesine alet olmanın cihatla bir ilgisi olabilir mi! ABD ve şer ortakları Müslümanları, Müslümanlara kırdırmanın yolunu bulmuşlar. İslami örgüt adı altında faaliyet gösteren grupları kullanıyorlar. Aynı örgütlerin militanları, farkında olmadan veya farkında oldukları halde dünyanın muhtelif bölgelerinde birbirine zıt eylemler gerçekleştirmekteler. Çünkü onların yapacakları eylemleri gerçekte perde ardından yönlendiren ABD ve şer ortaklarıdır. Müslüman gruplar birbirlerini kırıyorlar ve bunun adına (cihat!) diyorlar.

Bu örgüt sadece Hıristiyanları veya başka dinden olanları da öldürmüyorlar.  Ortadoğu’da Irak’ta, Suriye’de IŞİD marifetiyle yaşanan katliamlarda Müslüman geçinen IŞİD militanları, kendi görüşlerinde olmayan Müslümanları bile ördürmektedirler.

ABD ve şer ortaklarının politikalarına uygun eylemleri gerçekleştirenler, kusura bakmasınlar bunu bilerek yapıyorlarsa zaten dinden çıkmışlardır, yok bilmeyerek ve kendilerine verilen talimatlara uyarak gerçekleştiriyorlarsa, yine kusura bakmasınlar amma bu durumda mücahit değil, ancak ve en hafif tabiriyle ahmaktırlar!

Maalesef bu gibi radikal örgütler işledikleri cinayetlere dini kılıf uydurmaktadırlar. Bu örgütlere inanan ve saflarında savaşan Türk gençlerinin de bulunduğu iddia ediliyor. Sadece Hıristiyanları değil, farklı mezheplerden oldukları için Müslümanların bile başlarını kesen IŞİD örgütü, günümüzün Haşhaşileridir!

Yüce dinimizin kesin bir kuralı vardır. (Kim ki, bir insanı haksız yere öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir!) Bu kuralı unutmayalım ve günümüzde Müslümanlara cihat yapmak yetkisini verecek bir makamın bulunmadığının bilincinde olalım! IŞİD terör örgütüne destek verip, (Cihat yapıyoruz) zannıyla en ağır bir cürüm olan insanları katletmek gibi büyük bir günahı irtikap etmeyelim!

TAŞLAMALAR

İSLAM DİNİ ADINA

KATLİAM YAPIYORLAR

UTANMADAN ADINA

BUNUN CİHAT DİYORLAR

NE İSLAM DİNİNDE NE

HIRİSTİYANLIKTA YOK

TERÖR İNSANLIK SUÇU

GERÇEK OLAN BUDUR BAK

RADİKAL GÖRÜŞLÜLER

TEHLİKELİ OLANLAR

İNSANLIK SUÇU İŞLER

BİLESİNİZ Kİ ONLAR

DİNDE ÖLDÜRMEK YOKTUR

KUCAKLAMAK, SEVMEK VAR

DİNİ KİSVE ALTINDA

OYNANMAKTA OYUNLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN