• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

STSO BAŞKANI GÜVEN KUZU’DAN ÜYELERE “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK VERİN” ÇAĞRISI

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, TOBB tarafından ‘Burası Türkiye, Burada İş Var’ sloganıyla başlatılan ‘İstihdam Seferberliği 2019’ programını desteklediklerini belirterek, “İstihdam seferberliği, işverenlerimize çok önemli destekleri beraberinde sunmaktadır” dedi.

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen, ‘Sektörel Ekonomi Şurası ve İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısına katıldı.

Başkan Kuzu; Siirt iş dünyası olarak ülkemizin, İstihdam Seferberliği 2019 hedeflerine katkı sağlamak için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin girişimleri ve ilgili Bakanlıklarımız tarafından son derece hızlı ve pratik adımlar atılması bizleri gelecek için daha fazla cesaretlendiriyor. Devletimizin Türk iş dünyasına sağladığı maddi ve manevi destekler, yapılacak yatırımlar ve işbirliklerinde elimizi güçlendiriyor. KOBİ’lerimize sağlanan yeni kredi paketleri, istihdama sağlanan; Ücret, SGK, Vergi Desteği ve Kısa Çalışma Ödeneği avantajları ile SGK primlerini düzenli ödeyen işverenimize verilen ek indirimler, ülke ekonomimizin gelişmesi ve kalıcı istihdamın arttırılması için önemli hamleler olarak değerlendiriyoruz. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortaya koyduğumuz vizyon ve stratejik planlar doğrultusunda; bölgemizin öncelikli sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerimizi geliştirmek ve katma değeri yüksek ürünler üretmeleri amacıyla üyelerimize yeni projeler hazırlıyor, hayata geçiriyor ve mümkün olduğunca Devletimiz tarafından sağlanan desteklerden faydalanılması için çalışıyoruz” dedi.

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu, üyelerini ve tüm iş dünyasını istihdam kampanyasına destek vermeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN