• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

SUÇÜSTÜ YAKALANAN SUUD REJİMİ,  ABD’YE (KAN PARASI) HARAÇ VERİRKEN!

Reklam
, 0 Yorum

Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında, Suud rejimi suçüstü yakalanmıştır. ABD, vatandaşı olan Kaşıkçı için el altından Kral ailesinden kim bilir ne fidyeler istemektedir. PKK’ya verilen 100 milyon doların da bu olayın akabinde gerçekleşmesi dikkatleri çekiyor. ABD istedi, Suud 100 milyon doları bir çırpıda saydı. Bu 100 milyon lira alınacak asıl haracın ancak tuzu, biberi olur.

ABD Başkanı Donald Trump, göreve başladığı ilk aylardan itibaren Suud rejimini zaten haraca bağlamıştı. 110 milyar dolarlık silah siparişi, aslında açık bir haraçtır. ABD bu, parayı alıp da, silahları vermezse, Suud Krallığı hakkını nasıl arayacak. (Hakkını değirmende aramak!) diye bir deyim vardır. ABD paraları alıp, silahları vermezse, Suudlular da artık haklarını değirmende ararlar…

Anlaşılan o ki, Gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı hunharca öldürmeleri Suudi Krallığına çok pahalıya mal olacak ve bu katil işinden en çok ABD nemalanacak. Vatandaşı Cemal Kaşıkçı’nın kan bedeli, belki de bugüne kadar alınan tarihin yazdığı kan bedellerinin en yükseği olacak.

Suud Veliahd Prensi Muhammed bin Selman, kendisini bu katil işinden sıyırmak için suçu konsolosluk yetkililerine yıkmak isteyebilir. Elbette, ABD bunu yutmaz. Ama iyi bir haraç alırsa, belki yutmuş görülebilir.

Peki, ABD ülkemizde işlenen bir cinayetten dolayı Suudlulardan haraç alırken, bizim payımıza hiç mi bir şey düşmeyecek! Kaşıkçı’nın kan parasından hiç mi yararlanmayacağız. Oysa ülkemizde işledikleri bu cinayetten dolayı, Suud rejimini asıl mahkûm etmesi gereken Türk Adaletidir.

Savcılar, bu konuda gerekeni yapsınlar, ellerindeki kanıtlar çerçevesinde Suudlu yetkililer hakkında dava açsınlar. Gerekirse, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı gıyabında yargılayıp mahkum etsinler. Bütün kanıtlar bizde (ellere var, bize yok mu) desinler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN