• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

SÜPER LOTO’DA BİR SÜPER HAFTA DAHA!

Reklam
, 0 Yorum

Vatandaşlar, normal yollarla iş bulmaktan veya işleri varsa bile insan onuruna yakışır bir düzeyde yaşamak için yeterli gelir elde etmekten umutlarını kesince, milli piyango çekilişleri ile kendilerini avutmağa çalışıyorlar.

Bilindiği gibi milli piyango idaresinin her ayın 9’unda, 19’unda ve 29’unda bilet çekilişleri var. Yılbaşı ve Milli Bayramlar ise ikramiyelerin normale göre daha yüksek olduğu özel çekilişler yapılmaktadır.

Bunların dışında yine milli piyango idaresi tarafından düzenlenen SÜPER LOTO, SAYISAL LOTO, ON NUMARA, ŞANS TOPU, MÜŞTEREK BAHİS gibi her biri haftanın bir gününe tekabül eden çekilişleri bulunmaktadır.

Milli Piyango idaresi tarafından yapılan bu çekilişler, sonuç itibarıyla vatandaşların büyük çoğunluğu için hüsran olurken, bu oyunlara katılanların yüzbinde, hatta bir milyonda biri için şans olabilmektedir.

Yüce Allah’a binlerce şükürler olsun, kabine üyelerinin tümü Müslüman dinci bir hükümetimiz var. Hükümet dinci amma, milli piyango, sayısal loto, süper loto, on numara, iddia, şans topu gibi, onlara göre HARAM olan ve KUMAR sayılan oyunlardan bütçeye milyarlar kazandırıyorlar.

Bizim, bu oyunlara karşı bir tavrımız yok. Onlar kumar kabul ettikleri için söylüyoruz. Yoksa bizim de ara sıra oynadığımız oluyor.

Millet olarak umudumuzu milli piyango çekilişlerine bağladık. Süper loto var, sayısal var, on numara, şans topu, iddia ne güne duruyor. Süper loto bu defa da 9 defa devretti. Bugün 10’uncu çekilişi yapılacak. Devreden para 21 milyona yakın. Bir ara devirler sonucu 42 milyon TL  ikramiye vermişti. Bu gidişle, tutturuncaya kadar şans oyunlarını daha çok oynayacağız demektir.

Özellikle Süper Loto çekilişlerinde çoğu kere devirli çekilişler olduğu gözlemlenmektedir. 9 haftadır devreden Süper Loto’da ikramiye tutarı 20 milyon TL’yi aşmış bulunuyor. Bu hafta yapılacak katılımlarla 25-30 milyon TL’yi bulacağı tahmin ediliyor.

Lotocular, bu gibi yüksek devirli haftalara SÜPER ÇEKİLİŞ VEYA SÜPER HAFTA diyorlar. Anlayacağınız, milletin umudu milli piyangonun çekilişlerine kalmış durumda. İkramiye neredeyse Yılbaşı çekilişlerindeki ikramiyeye denk olacak. Dileriz ki, Süper loto çekilişin bu hafta 25 milyonu aşacağı tahmin edilen  ikramiyesi Siirt’e çıksın veya çok kişi arasında taksim edilsin de, fukaralıktan kurtulan vatandaşların sayıları artsın…

Hem şair. (Umut fakirin ekmeği) diye boşuna dememiş. Gelin yine umutlara yelken açarak bu şiiri birlikte okuyalım:

Zülfünü bağladım sazın teline 
Zehir kattım sevda türkülerime
Aşkımı sığdırdı ümitlerime
Umut fakirin ekmeği ye Memet ye

Bir bedene aşk ateşi dolmazsa
Sevda yolu bir menzile varmazsa
Yaşanır mı hayat umut olmazsa
Umut fakirin ekmeği ye Memet ye

Yüreğimi koydum sevda yoluna
Mutluluğun varamadım sonuna
Ömrümü harcadım umut yoluna
Umut fakirin ekmeği ye Memet ye

Sahillerde gezdim kumsalda yattım
Remil attım niyet tuttum fal baktım
Her işimi umutlara bıraktım
Umut fakirin ekmeği ye Memet ye

FAHRİ dert bülbülü őter de őter
Bir güzel hayali gözümde tüter

Umutlar biterse hayat ta biter

Umut fakirin ekmeği ye Memet ye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN