• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

SÜREKLİ ENGELLENİYORDU

Reklam
, 0 Yorum

Güneydoğu Anadolu Projesinin en önemli halkası olarak dile getirilen Ilısu Barajının bir an önce yaşama geçirilmesi için sürdürülen kararlılığın sonuna doğru gelindi ve bir aksaklıkla karşı karşıya kalınmadığı taktirde baraj alanı bu yıl su almaya başlayacak. Bu konuda baraj çalışmalarından sorumlu ilgililerden net bir açıklama yapılmadığı için, bu yıl su toplamaya başlayacağı açıklamasının hedefine ulaşacağı noktasında kesin bir bilgiye sahip değilim ama, yıllarca engellenmek istenen bu önemli barajı engelleme arzularının tam olarak devre dışı kaldığını bildiğim için, başkaları gibi “Yıllardır bu barajın ele alınarak bitirilmesi bekleniyordu. Bu bekleyiş dikkate alınarak çalışmalar başlatıldı ve artık çalışmanın sonucunu alma noktasına gelindi. Bu nedenle bir müddet daha gecikme olsa da hizmetin hedefine ulaştırıldığına şahit olacağız..” diye düşünüyorum.

Ilısu Barajının suları altında kalacak olan yerleşim alanlarının büyük bölümü ilimiz sınırları içinde kalıyor ve yöremizde sulu ziraat yapma şansına kavuşulacaktır. Köylülerimiz, baraja yönelik yapılan çalışmaların ulaşım konusunda sıkıntıya yol açtıklarından yakınıyor ve bu soruna bir an önce çözüm üretilmesi gerektiğini dile getiriyorlardı. Doğrusu, herhangi bir açıklama yapılmadığından ve bir müddet önce bu sorunu dile getiren köylü vatandaşlarımızdan bilgilendiren olmadığından, doğrusu bu sıkıntının giderilip- giderilmediğini de bilmiyorum.

Ilısu Barajı alanı bu yıl su toplamaya başlarsa, önemli hizmetin meyve vermeye başladığı mutlaka halka duyurulacaktır derken, ulaşım konusundaki beklentinin önemsenmesini temenni ediyorum. İnşallah, sıkıntının giderildiği açıklanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN