• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

TAKSİM MEYDANINDAN KORKMAYIN!

Reklam
, 0 Yorum

Yarın 1 Mayıs. Önce İşçi sonra Bahar Bayramı olarak adlandırılan 1 Mayıs’ın adı şimdi de “EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ!” olmuştur. 2010 yılında yani 1977 YILINDAKİ KANLI OLAYLARDAN 33 yıl sonra işçiler TAKSİM’E ÇIKMIŞ VE TEK AĞIZDAN “TAKSİM,TAKSİM!” diye bağırmışlardı da, hiçbir olay yaşanmamıştı.

 “TAKSİM” adının nereden geldiğini, bu meydana neden “TAKSİM” adının verildiğini araştırdık. Öğrendik ki Osmanlı İmparatorluğu zamanında sucuların; suyu, halka taksim ettikleri yer olduğu için, bu meydana, bu isim verilmiştir.

Semt adı olmak dışında “TAKSİM” kelimesinin bir de “BÖLMEK, PAYLAŞTIRMAK!” anlamına geldiğini unutmamak lâzım. Geçmiş yıllarda Taksim Meydanına çıkanların kimliklerine bakıyoruz da, doğrusunu isterseniz, aralarında bu ülkeyi bölmeyi, parçalamayı hedef alanların bulunduğu izlenimini taşımıyoruz. “TAKSİM, TAKSİM!” diye bağırırlarken, dolaylı olarak ülkeyi bölmek, taksim etmek gibi bir amaçları olabileceği korkusu nereden geliyor!

Cennet Vatanımızı bölmek peşinde olanlara söyleyelim ki, bu, hiçbir zaman için gerçekleştiremeyecek ham bir hayaldir. ALLAH KORUSUN, milyonlarca insanların kanları dökülür amma, böyle bir hayal, asla gerçekleşmez, gerçekleşmesine imkân ve ihtimal yoktur. Türk işçisinin de asla böyle bir hedef peşinde olacağı inancında değiliz. İşçi, alın terinin karşılığını istiyor.

 “TAKSİM” kelimesinin bir başka anlamı da, taksi sahibi birinin, kendi arabası için “TAKSİM” ibaresini kullanmasıdır. Bizim bir taksimiz olmadığı için, böyle bir deyim kullanmaya hakkımız yok. Bir de, zaman zaman terör olaylarında yakılan taksiler de akla gelmiyor, değil. taksileri terör olaylarında yakılanlar da “TAKSİM, TAKSİM!” diye bağırsalar,  dövünseler elbette haklıdırlar.

Siz, işçileri bırakın da, TAKSİM MEYDANININI işçilere yasaklayanlara bakın! TAKSİM MEYDANINDAN NEDEN BU KADAR KORKTUKLARINI DÜŞÜNÜN!

Türk milletinin işçisi, asla Vatanına ihanet etmek gibi bir düşünceye sahip olamaz.  Taksim Meydanından korkmayın! İşçilerin feryatlarına kulak verin. Yapıcı ve gerçekçi taleplerini yerine getirin. Alın terleri kurumadan ücretlerini ödeyin. O zaman bakınız Türk işçisi ne kadar muti ve vatanseverdir, görün, anlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN