• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

TEFECİLERE DİKKAT!

Reklam
, 0 Yorum

Tefecilerle ilgili haberler dal-budak salarken, tefecilerin uyguladıkları taktiklerden birini, bizzat bir yaşayan anlattı. Kendisine uygulanan taktiği bize anlatan hemşerimiz, özellikle gazeteye yazmamızı ve konuyla ilgili hemşerilerimizi uyarmamızı istedi. Biz de, tefecilerin taktikleriyle ilgili bir yorum yaparak, hemşerilerimizi  uyarmayı, bu toplumsal yaraya, böylece bir neşter vurmayı uygun gördük.

Tefecilerin uyguladıkları taktiklerden sadece birini, kendi başına gelenini anlatan hemşerimize sözü bırakıyoruz ve onun dilinden anlatıyoruz:

“Gerçekten, şu sıralarda maddi açıdan bazı sıkıntılarım, problemlerim var. Yani, parasal açıdan sıkıntılı bir dönem geçiriyorum. Nereden haber almışlarsa, birkaç tefeci başıma tebelleş oldular. Geçen gün, Güres Caddesindeki bir çayhanede yalnız başıma otururken, tanımadığım iki kişi gelip masama oturdular. Kimlerden öğrenmişlerse, adımı dahi biliyorlar. Bana, adımla hitap ederek:

-Hacı, duyduk ki maddi sıkıntı çekiyormuşsun. Bak kardeşim, biz ne güne duruyoruz. Öyle bir sıkıntın varsa, hiç üzülme, ne kadar para istersen, sana temin edebiliriz. Biz, herkese para vermeyiz ama biliyoruz ki, sen sözünün eri birisin, borcuna sadıksın. Hiç çekinme, ne kadar paraya ihtiyacın varsa, senetsiz, sepetsiz, kefilsiz sana verelim!

Tanımadığım bu davetsiz misafirlerin teklifleri karşısında, gerçekten şaşırdım. Bunlar, beni nereden tanıyorlardı, parasal açıdan sıkıntılı olduğumu kimden haber almışlardı. Bana, neden böyle bir iyilik(!) yapmak istiyorlardı, Tabii, bunların TEFECİLER olduklarını hemen anladım. Onlara, paraya ihtiyacım olmadığını, söyledim. Yine de teklifleri ve itimatları (!) için teşekkür ettim.

Evet, başıma gelen olay bu. Belki bir başkası olsa, bu teklife balıklama atlayacak ve alacağı para ile ödeyeceği paranın miktarının pazarlığını yapmağa başlayacaktı. Hemşerilerimi, bu konuda uyarıyorum. Sakın, böyle melek görünüşlü TEFECİLERİN TUZAKLARINA DÜŞMESİNLER!”

Verdiği bilgilerden dolayı hemşerimize teşekkür ederken, biz de, konuyla ilgili hemşerilerimizi uyarmak görevimizi yerine getirelim. Sakın ola ki, tefecilerin bu ve benzeri taktiklerine kapılarak, kendi evinizi kendi elinizle yıkmayınız. Allah korusun, işin sonunda, intihar edecek durumlara düşüp kurşunu, kendi kafanıza sıkmayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN