• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYONLAR DERİNLEŞTİRİLDİ; 4 ŞÜPHELİ, SUÇ UNSURLARIYLA BİRLİKTE GÖZALTINDA

Reklam
, 0 Yorum

Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Siirt-Kurtalan, İstanbul ve Muğla-Marmaris il ve ilçelerinde Tefecilik, Yağma, Nitelikli Yağma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama ve Tehdit suçlarını işleyen organize suç örgütüne yönelik 14 Mayıs 2019 günü (4) ilde yapılan eş zamanlı operasyonda (22) şüpheliden (18)’i tutuklanırken (4) şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Genişletilerek devam eden soruşturma kapsamında alınan şüpheli, müşteki ve mağdur beyanları çerçevesinde; şüphelilerin bir kısmının suça konu senet, belge, doküman ve diğer suç unsuru malzemeleri akraba ve yakınlarının evleri ile tespit edilen depolarda sakladıkları bilgileri elde edildi.

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, 30 Mayıs 2019 günü saat 06:00 sıralarında Kurtalan ilçe merkezinde bulunan (6) noktada (4) şüpheliye yönelik Kurtalan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla icra edilen operasyonda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; (1) adet 100×87 ebatlarında sözde bölücü terör örgütünü (PKK) simgeleyen bez parçası, (13) adet 350.000 TL. değerinde alacak/verecek belgesi, (5) adet 103.000 TL. değerinde banka dekontları, (12) adet başkasına ait tapu senedi ve araç satış sözleşmesi, (4) adet cep telefonu ele geçirildi.

Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan (4) şüpheli şahıs hakkında adli işlemlere başlandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN