• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

TEK ÇIKIŞ YOLU VAR, O DA ERKEN SEÇİMDİR!!!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye, her açıdan büyük bir çıkmaz içindedir. Dış siyasetin iflas ettiği, ekonominin pik yaptığı, işsizliğin zirveye ulaştığı ve bütün bunların üzerine KORONAVİRÜS PANDEMİSİNİN TÜY DİKTİĞİ BİR ORTAMDA YAŞIYORUZ.

Dünyada dost olarak sayabileceğimiz artık ne bir komşumuz kalmıştır, ne bir Müslüman, ne de bir Avrupa ülkesi! Müslüman ülkelerden Katar’ı, Türki devletlerden Azerbaycan’ı ayrı tutarsak, şayet varsa bir tek dost ülke adı verin öğrenelim!

Ekonominin pik yaptığı döviz ve altın fiyatlarından bellidir. Son 2-3 yılda döviz ve altın fiyatları katlanmıştır. Memurun, işçinin emeklinin, asgari ücretlinin maaşlarını döviz veya altın fiyatları üzerinden kıyaslarsak, yarı yarıya erimiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının adalete olan güven oranları yüzde 20 dolaylarındadır. 78 yaşına merdiven dayamış bir vatandaş olarak Adalete güvenin bu seviyeye düştüğü bir dönemi daha anımsamıyorum!

Üniversite mezunu gençler sözün tam anlamıyla iş bulmaktan umutlarını tamamen kesmişlerdir. Zaman-zaman açılan sınavların kişilere özel olduğu artık bilinen gerçeklerdendir. Liyakata değil, sadakate önem verildiği bir ortamda yaşıyoruz. (Her üniversite mezununa iş bulunacak diye bir durum yoktur) diyen yetkililere ve yetkililere soruyoruz, o zaman neden yurdun dört bir yanına mantar gibi üniversiteler kurdunuz, hem milli serveti, hem aileleri mali külfet altına soktunuz. Türkiye’de ailelerin yüzde 90’ı, çocuklarına iş sahibi, meslek sahibi, devlet kurum ve kuruluşlarında kariyer sahibi olsunlar diye dişlerinden, tırnaklarından arttırarak üniversite mezunu olmaları için çaba gösteriyorlar. Asıl olan üniversitelerin sayılarını arttırmak değil, kaliteli eğitimdir. Üniversiteden mezun olanlara iş imkanı sunmaktır. Devletin görevi budur. Hem milyonlarca işsiz üniversite mezunu pırıl-pırıl gençler varken, kaşarlanmış siyasilere, yandaşlara 2-3 yüksek maaş vermek de neyin nesi. Bunun hiç mi vebali yok!

Evet, bugün için millet olarak büyük zorluklar yaşanmaktadır. Adalet göğe çekilmiş, Ömer’in adaletini getirmek iddiası iflas etmiştir. İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk en üst sınıra ulaşmıştır. Adalete olan inanç büyük ölçüde sarsılmıştır. Demokrasi rafa kalkmış güçler ayrılığı yerle yeksan olmuş, tek adam hakimiyeti ikame edilmiştir. Vatandaşlar erken seçime gidilmesini, büyük bir sabırsızlıkla beklemektedirler.

Mevcut iktidar, millete gerçekten iyilik yapmak ve işlediği günahları affettirmek istiyorsa, biran önce milletin hakemliğine gitsin. Ancak, seçimin güvenilir olması için her türlü tedbir alınsın, mevcut yüzde 10’lutk seçim barajı, yüzde 5 düzeyine çekilsin, yeni siyasi partilerin, yeni akımların yaşamalarına imkân sağlansın.

Mevcut iktidar, bütün bunları samimi bir şekilde tövbe etmek ve halka olan borcunu ödemek için yapsın. O zaman belki millet de, milletin affettiğini Allah da affeder!

TAŞLAMALAR

ERKEN SEÇİM TALEBİ

MİLLETİN TALEBİDİR

ERKEN SEÇİM TÜMÜYLE

MİLLETİN İSTEĞİDİR

ESNAF, MEMUR, EMEKLİ,

İŞÇİ SEÇİM İSTİYOR

İŞSİZ GENÇLERİ DUYUN

ONLAR DA SEÇİM DİYOR

ERKEN SEÇİMİ NEDEN

İSTEMEKTE BU MİLLET

ÇÜNKÜ ADALETE VE

DEMOKRASİYE HASRET

PARLAMENTER SİSTEME

GERİ DÖNÜLMELİDİR

KUVVETLER AYRILIĞI

GERİYE GELMELİDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN