• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TEKNİKERLER DERNEĞİ BAŞKANI GÜNEŞ, ANTALYA’DA İLİMİZİ TEMSİL ETTİ

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Teknikerler Derneği Başkanı Mansur Güneş, Antalya’da düzenlenen “Coğrafi Bölge Tekniker Federasyonları Teknikerler Konfederasyonu ve Türkiye Tekniker Odaları ve Birliği Kuruluş Çalıştayı’nda ilimizi temsil etti.

Çalıştayda konuşan Güneş; ‘’Amacımız geleceğimiz olan gençler için daha saygın bir ‘Tekniker’ sıfatı miras bırakmaktır.’’ Bugüne kadar yaptığımız toplantı ve diğer çalışmalarla istediğimiz sonucu tam olarak elde edemediysek de aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz, etmeliyiz dedi.

Güneş, başta deprem olmak üzere son dönemde yaşadığımız hadiseler ülkemizin teknik eleman ihtiyacını bir kez daha göstermiştir. Bu gerçeği daha iyi argümanlarla her platformda dile getirmeli ve Devletin yetkili organlarına da bu gerçeği kabul ettirmeliyiz.

Bu toplantının ana temasının ‘Sözü Yükseltmek’ olarak belirlenmesini ve Teknik Elemanların başta medya, hükümet sendikalar ve STK’lar olmak üzere her alanda temsil edilmesi ve sözümüzü yükseltmek için heyetler ve çalışma grupları kurulmasını teklif ediyorum diye konuşan Güneş, teknik elemanların sorunlarını dile getirecek heyetlerimizi uzmanlık alanlarına göre burada belirleyelim;

1-Sorunlarımızı medyada dile getirecek temsilcilerimiz olsun.

2-Sorunlarımızı Sendikalara ve STK’lara ileterek onlarla birlikte çare arayan bir heyetimiz olsun.

3-Sorunlarımızı Hükümete iletecek bir heyetimiz olsun.

Ama her şeyden önce birlik, beraberliğimiz ve ortak belirlediğimiz bir hedefimiz ve bizi o hedefe götürecek bir planımız ve programımız olsun.

Evvela elimizdeki diplomamızın hak ettiği işi, ücreti ve saygınlığı talep edelim, ama bunu yaparken sadece diplomamızla yetinmeyerek kendi alanımızda daha da uzmanlaşmak için Halk Eğitim Merkezleri başta olmak üzere özel sektör ile de ortak eğitim kursları da düzenleyerek üyelerimizin daha iyi yetişmesine katkı sağlayalım.

Teknisyenlik ile Mühendislik arasında sıkışmış olan Teknikerlik için öncelikle kendi yapılanmamızı güçlü şekilde tamamlamamız ve daha sonra da sözümüzü yükseltecek heyetler eliyle başta Hükümete yasal düzenlemeleri yaptırabilmek için tüm sendika ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmamız lazım.

Teklifimi yineleyerek takdirlerinize arz ederek sözlerime son vereceğim.

1- Temsil heyetlerini tayin edecek bir heyet belirleyelim.

2- Sorunlarımızı maddeler halinde tespit edelim. (Kamu çalışanların sorunları, özel sektörde çalışanların sorunları, işsiz olanların sorunları şeklinde)

3- Belirlediğimiz heyet; medya temsilciler heyeti, sendika ve sivil toplum temsilciler heyeti ve hükümet temsilciler heyeti olarak çalışma gruplarını ve isimleri belirleyelim.

4- Heyetimiz ayrıca 1 yıllık ve 2 yıllık plan ve programları belirlesin.

5- Üyelerimiz için kurs ve eğitim programları için de bir çalışma grubu oluşturulsun.

Malumunuz 22 Ekim 2018 yılında ilimiz Siirt’te güzel bir program yapıp bugünün müjdesini bütün Türkiye’ye duyurduk, ama maalesef bugün burada yüzlerce belki de binlerce tekniker arkadaşımızın olması gerekirken yine aynı simalar ve aynı yüzlerle mücadelemize devam ediyoruz, edecegiz de. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, yıllardır dile getirdiğimiz sözü yinelemek istiyorum, kimseden dilenmiyor aş/iş istemiyoruz, hakkımız olan oda kurma hakkını talep ediyoruz ve bunun için mücadelemizi bırakmayacağımızın sözünü verip federasyonumuzun ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN