• Dolar Alış 7.6503TL
  • Dolar Satış 7.6198TL
  • Euro Alış 8.9849TL
  • Euro Satış 8.9490TL
Reklam
Reklam

TEMBELHANELER, TIKLIM TIKLIM

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’te kahvehane, çayhane ve benzer yerlerin sayısında artış olması, koyu işsizliğin göstergesidir. İşsiz vatandaşlar, çok değerli olan zamanı öldürmek mecburiyetinde kalmanın üzüntüsü içinde “Ne yapalım, çalışmak istiyoruz ama çalışacak bir yer bulamıyoruz ve buralara dadanarak vakit geçiriyoruz…” diyorlar.

Zamanı değerlendirmemek, boşa harcamak işsiz yurttaşlarımızın kaderi değildir ama, işsizliği aşağılara çekmek için alındığı belirtilen  önlemlere rağmen, umut ettikleri ekmek kapısı bulma şansına kavuşamıyorlar. Önemli soruna çözüm üretmek için bugüne dek alınan önemler beklenen sonucu vermediğine göre, çok önemi konu gerçekçi şekilde irdelenmiyor demektir.

Piyasadaki kesatlık yüzünden son zamanlarda bazı iş yerlerinin daha kapılarına kilit vurmak zorunda kalacaklarının dile getirildiğine tanık olunca, iş yerlerinin artı istihdam sağlamalarına yönelik çağrının ilimizde nasıl sonuçlar verdiğini soruşturdum ve işe alınanlar olmadığını öğrenince üzüldüm. Zor durumda olan bir iş yerinin artı istihdam sağlama şansı yoktur. Çoğu zaman zaruri ödemelerini yerine getirmede sıkıntı içine düşen iş yerlerinin sahipleri “Halkımızın satın alma gücünde kayda değer bir iyileştirme yapılmadıkça, piyasadaki kesatlığı gidermek, bazı iş yerlerinin daha kapanmasını önlemek imkansızdır…” diye de görüş belirtiyorlar.

Çayhane, kahvehane ve benzer tembelhanelerin sayısında da haliyle artış olacak diyerekten ilimizdeki koyu işsizliğin büyümekte olduğuna dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN