• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

TEPKİ TOPLAYAN SALDIRI

Reklam
, 0 Yorum

Ankara Çubuk’ta şehit Mehmetçiğimiz Yener Kırıcı’nın cenaze törenine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırı, sağduyu sahibi tüm vatandaşların tepkisini topladı ve olayı nefretle kınayanlar; “Cenaze töreninde Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırı çok yönlü düşündürücüdür ve bu çirkinliğe sebebiyet verenlerin bir an önce yakalanarak saldırı nedeninin bir an önce gün ışığına çıkarılması gerekir…” demekteler özetle..

Birlik ve beraberliğin pekişmesi için, ortamı gerecek her türlü söylemden kaçınılması gerekiyor ve bu gereklilik yerine getirilmediği taktirde, gerçekleşmesi mümkün değildir böyle bir beklentinin… Kime karşı yapılırsa yapılsın sağduyu sahibi vatandaşlarımızın; geleneklerimizle, dini inancımızla bağdaşmayan böyle bir edepsizliği tasvip etmeleri, söz konusu değildir asla!.. Çirkin saldırı ile ilgili olarak zihinlerde soru işaretleri uyandırabilecek söylemlerden mutlaka kaçınılması gerektiğinin de altını çizerken, ilimiz kamuoyunun da tepkisine tercüman olarak kınıyorum CHP Genel Başkanına yapılan saldırıyı!..

YAŞAYABİLMEK İÇİN

Atalarımız, veciz sözleriyle birçok önemli konuda bizleri uyarmışlardır ve bu uyarılardan en önemlisi; birlik, beraberliğimize yönelik ifadeleridir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da bundan birkaç gün önce yaptığı konuşmada hasret bırakıldığımız bu önemli beklentiye değinerek; “Dönem birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir..” diye buyurmuştu.

Birlik ve beraberliğin önemini belirten bazı atasözlerimiz ise şöyle; “Birlikten kuvvet doğar. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Nerede birlik, orada dirlik. Ülkede birliği koruyabilirseniz, yaşayabilirsiniz..” Atatürk’ün de çok önemli konudaki söylemlerinden biri; “Türk milleti, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmiştir” diye ifade edilmiştir ve birlik, beraberliğe yönelik daha nice söylenmiş sözler varsa da bunlarla yetiniyorum derken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta katıldığı aziz şehidimizin cenaze töreninde saldırıya maruz kalması, maalesef  toplumumuzu beklenti için karamsarlığa itmiştir.

Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç duyulan bir süreçten geçiyorken,  Kılıçdaroğlu’nun saldırıya maruz kalması, aslında birlik ve beraberliğimize yönelik bir saldırıdır ve bu iğrenç saldırı, sadece CHP’li olanları değil, değişik görüş taşıyanları da tepki içine sokmuştur. Bu tür tahriklere kapılmamak için herkesin azami duyarlılık içinde olması gerekir.  Halkımızı birbirine kırdıracak provokasyonları hayata geçirmek isteyenler olabilir ve bu oyuna gelinmemelidir! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının anında olaya vaziyet etmesi, durumun ne olduğunun aydınlığa kavuşacağı umutlarını yeşertmiştir ve bu tür provokasyonların tekrar yaşanmaması için bu olaya sebebiyet verenlerin mutlaka saptanarak cezalandırılmaları kaçınılmazlık arz etmektedir diyorum ve benimsenmesi söz konusu olmayan saldırıyı kınıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN