• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TERÖRE DESTEK VERENLERE GÜVEN DUYULMAMALI!

Reklam
, 0 Yorum

İnsanlık dışı terör vahşetine karşı küresel bazda karşı koymak gerekiyor ve bu gereklilik doğrultusunda kimi zaman “kahrolsun terörizm” deniliyorsa da bu söylemin samimiyetten uzak kaldığı, bölgemizde yaşanan terör olaylarından da anlaşılmaktadır.

Ülkemiz uzun yıllar vahşi terörün hedefi olmuş ve birçok vatandaşımız yaşamını yitirirken, ekonomimiz de milyarlarca lira zarar görmüştür. Asala terör örgütünün de bir zamanlar dış ülkelerdeki elçiliklerimize yönelik kahpe saldırılarda nice şehitler vermemize rağmen terörü tel’in eden ülkeler duruma seyirci kalmış ve hatta kimileri el altından insanlık dışı vahşet icra edenlere destek vermişlerdir.

Destek görmeyen hiç bir terör örgütünün ayakta durma şansı olmadığına göre, terörizme karşı küresel bazda mücadele edilmesi gerektiğine yönelik söylemleri seslendirenlerin samimi olmadıklarını ifade etmek yanlış olmaz. DEAŞ terör örgütünü yok etme gerekçesiyle okyanus ötesinden Suriye’ye gelen ABD, başka terör örgütlerinden söz edilerek gereğinin yapılması istendiğinde kulaklarını tıkamakla kalmayarak kendilerine alenen silah ve mühimmat desteğinde bulunuyor ve bu gerçeği görmeyen göz kalmamıştır. ABD halen de aynı tutumunu muhafaza ediyor ve bu gerçeğin bir kez daha aydınlığa kavuşmuş olduğundan söz edilen kamuoyumuzda; “Terör konusunda samimiyetsizliklerini sergilemeyi sürdürenlere güvenmeye devam etmenin ülkemize ve bizlere hiç bir faydası olamaz… Onlar yine bildiklerini okuyacak, kimlerin terör örgütü olduğuna kendileri karar verme huyundan vazgeçmeyeceklerdir…” sözleriyle tepki gösterilmektedir.

Yıllardan beri ülkemiz yönetimlerinin çoğu tarafından “müttefik” diye ifade edilen ABD’nin terörizmle mücadele konusunda da samimi olmadığı ülkemize karşı sergilediği tavırla çok net şekilde aydınlığa kavuşmuştur. Bu ülkenin bize yönelik sayısız olumsuzluklarını bir kenara iterken sadece terör olarak dile getirdiğimiz gruplara destek verdiğine göre kendisine güven duyulmaması gerektiğini hemşerilerimin de duygularına tercüman olarak bir kere  daha vurguluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN