• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TEŞEKKÜRLER, TEŞEKKÜRLER, TEŞEKKÜRLER…

Reklam
, 0 Yorum

Coronavirüs nedeniyle zaten iki aydan beri umduğunu bulamayan esnafın umudunu bağladığı Ramazan ayında Güres Caddesinin gündüzleri açık olmasına rağmen geceleri yasaklanmasına yönelik karar kaldırıldı.

Bayrama bir hafta kadar bir süre kalmış olmasına rağmen bu karar cadde üzerinde işyerleri bulunan esnafı sevindirdi ve umutları yeniden yeşerdi. Eski yıllardaki bayram alışverişi gerçekleşmeyecek olsa bile onlara bir nebze rahat nefes aldıracak bir satış yapabileceklerinin umudunu taşıyorlar.

Önemli bir bölümünün aylık gideri 30 bin lirayı bulan bu esnaflar, kararın kaldırılması için büyük uğraşlar verdiler, bürokratlarla görüştüler, siyasilere durumlarını anlattılar. Kendilerine Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu’da tam destek verdi. Bizde buradan köşemizde iki defa bu konuya değinerek, esnafın buradaki mağduriyetinin boyutunu ve yasaklama kararının kaldırılmaması halinde bu kesimin önemli bir bölümünün iflasa gideceğini işyerini kapatmak zorunda kalacağını dile getirdik.

Şükürler olsun sonuç alındı. Milletvekilimiz Osman Ören’in Vali Ali Fuat Atik’le görüşmesinin ardından bu yasaklama kararının kaldırıldığı öğrenildi ve esnaf büyük bir sevinç içinde. Bu sevinçlerini ve mutluluklarını başta sosyal medya olmak üzere her platformda dile getiriyorlar. Tabii ki bunu yaparken de bu konuda kendilerine destek veren ve yardımlarını esirgemeyenlere de teşekkür etmeyi ihmal etmeden.

Vali Ali Fuat Atik, milletvekilimiz Osman Ören, Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür,  Esnaf ve Sanaatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu ve sorunlarını dile getirdiğimiz için gazeteniz Siirt ve naçizane bana teşekkürlerini sunuyorlar.

Bizde esnafımıza bu köşeden bol kazançlar diliyoruz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN