• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

TIP FAKÜLTESİNDE BAŞARILI OLMAMIZ ŞART

Reklam
, 0 Yorum

Geçenlerde organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak üzere bugüne kadar ilimize çok sayıda yatırımcının geldiğini, bunların büyük bir bölümünün yatırım yapmadan geri döndüğünü, bir bölümünün yatırımı yarıda bıraktığını ve yatırımını tamamlayanların da kısa bir süre sonra kapattıklarını belirtmiştim. Bu görüşüme  Siirt’e kadar  gelen yatırımcının en azından ilimiz hakkında olumlu bir düşünceye sahip olduğunu eklemiştim. Öyle ya, Siirt hakkında olumsuz bir düşünceye sahip olan bir insan Siirt’e kadar gelmez. O insanı kaçırıyorsak, bunun bizden kaynaklanan nedenleri olabilir. Bunun nedenlerinin araştırılmasını önermiştim.

Bu yazımın ardından bir hemşerimiz Tıp Fakültesinin aynı akıbete uğramaması için uyardı. Çünkü tıp fakültesi için en önemli unsur öğretim üyeleridir. Onların ikna edilmesi şart. Rektör Prof. Dr. Murat Erman,80 civarındaki öğretim üyesi ile iletişime geçtiklerini ve bunlarla prensip anlaşmasına vardıklarını belirtmişti. Bu çabalarından dolayı kendisi ve dekan Prof. Dr. Vefik Arıca’ya  bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra bu kadroları üniversitemize dahil etmeye geldi.

Bunun içinde doğal olarak bu öğretim üyeleri ilimize gelecekler ve yetkililerle görüşecek, şehrimizi gezecekler. insanlarımızla iletişime geçecekler, ev ya da lojman bakacak, alışveriş yapacaklar. Buradaki temaslar onlar açısından çok önemli. Oluşturacağımız olumlu imaj onları burada bıraktırır ve aynı şekilde olumsuz imajı da kaçırır. Bu nedenle hepimiz onları memnun etmek için kolları sıvamalıyız. İletişime geçtikleri her insanın ilimizin geleceği açısından en iyi misafirperverliği göstermesi gerekiyor.

Onları davet eden üniversitemiz yetkililerinin, tıp fakültemizin geleceğinin onlara bağlı olduğunun bilincinde  en iyi misafirperverlik örneği göstereceklerine, onlara Siirt’in güzelliklerini ve kültürel değerlerini görme imkanı sağlayarak, ilimizi daha da sevdireceklerine  inanıyorum. Ancak, bu işi yalnız üniversitemize ve Prof. Dr. Erman ile Prof. Dr. Vefik Arıca’ya yüklememek gerekiyor. Yukarıda belirttiğim gibi, bu konuda üniversitenin bütün personeli  dahil, hepimize önemli görevler düşüyor.

Bu konuda başta üniversitemizin en alt düzeydeki personelinden rektörüne, ilimizin bürokrat ve siyasetçisinden  sokaktaki vatandaşına kadar herkese görevler düşüyor.  Bu görevlerin ifasının sağlanması konusunda üniversite yönetimi rol oynamalıdır. Basın olarak,özellikle toplu heyetlerin gelmesi durumunda bize düşecek olan haber  ve röportajları yaparak, gelen kişileri onore etme gibi görevleri yapmaya hazırız.

Tıpkı yatırımcı adaylarında olduğu gibi buraya kadar gelen bir öğretim üyesinin ön yargılı olmasını düşünemeyiz. Bir yatırımcı adayı gibi bir öğretim üyesi  de buraya gelmeden önce mutlaka ilimizle ilgili bazı araştırmalar yapmıştır. Bu araştırmalar sonucunda buraya kadar geldiği halde, onu kadromuza dahil edememişsek, suçu onlarda değil, kendimizde aramalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN