• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

TIP FAKÜLTESİNİN YERİ İLİMİZ MERKEZİ OLMALI!

Reklam
, 0 Yorum

Tıp Fakültesinin Siirt’te kurulmasına yönelik ilimiz üniversitesi Senatosunca YÖK’e yapılan başvurunun birkaç yıl sonra uygun görülmesi ve bu uygunluğun tüm sayın yetkililerce onaylanmasından sonra, fakültenin kurulmasına yönelik çalışmaları başlatmak üzere  Kurucu Dekanlığa atanan değerli hemşerimiz Prof. Dr. Vefik Arıca start verdiği çalışmalarını sürdürüyor.

Siirt Üniversitesi bünyesinde yerini alacak önemli fakültenin nerede kurulması gerektiği yönünde dile getirilen görüşlerin %99’u “Siirt il merkezi” olarak gözlemleniyor ve güzide hemşerilerimin yanı sıra sivil toplum örgütleri de Tıp Fakültesi yerinin il merkezi olduğu görüşünü savunmaktadırlar.  Dün gazeteniz Siirt’i  ziyaret eden Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı hemşerimiz Cemal Koyuncu da, fakültenin il merkezinde kurulması gerektiğini ifade ederek; “Bu haklı beklentiye gölge düşürmeye çalışanlar olursa, tüm Siirt halkı olarak böyle bir haksızlığı engellemenin kararlılığı içinde olmalıyız. Siz basınımızın başka önemli konularda olduğu gibi bu konuda da azami duyarlılığı göstereceği inancında olduğumuz için buradayız ve bu beklenti üzerinde ısrarla durarak ilgililerin dikkatini çekmenizi, bütün esnaf vatandaşlarımız adına temenni ediyorum…” dedi.

Bölgemiz için de büyük önem taşıyan Tıp Fakültesi’ne, il merkezinde uygun alanlar vardır ve elimizden çıkan Polis Meslek Yüksek Okulu alanı ile etrafındaki çevre yolunda başkaca müsait alanlar bulunmaktadır. Gerçi il merkezinde başka noktaların da değerlendirilebilecekleri belirtiliyor ama sözünü ettiğim noktaların özlemle beklenen söz konusu fakültenin daha kısa zamanda kurulmasını sağlayabileceğine muhakkak gözüyle bakılıyor..

İlimiz Üniversitesinin kuruluş aşamasında da şimdiki Kezer Yerleşkesi yerine ilimiz merkezinin başka noktalarına dikkat çekilmişti, ancak üzerinde önemle durulmadığından bu beklenti gerçekleşmedi. Tıp Fakültesinin nerede kurulması gerektiği yönündeki araştırmalarda halkımızın %99’unun “İl merkezi” dediği anlaşıldığına göre, bunun mutlaka ilgililerce dikkate alınması gerekir. Bu düşünceler içinde halkımızın görevi; el birliğiyle konuya sahip çıkmaktır diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN